Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro MužeDobré jídlo a kvalitní víno jezte a pijte nejprve očima!

Dobré jídlo a kvalitní víno jezte a pijte nejprve očima!

Možná to ještě nevíte, ale i víno je možno si vychutnávat všemi smysly. Stejně jako jídlo “jíme” očima, nosem a ústy, stejně tak bychom měli přistupovat i ke konzumacikvalitního vína. Tak například kvalitní červená vína je dobré servírovat ve sklenicích typu bordo. Jedná se o speciální kulatější sklenice, nahoře uzavřenější. Právě v těchto sklenicích se dobře rozvine buket kvalitních červených vín. Ochutnávejte tedy kvalitní červené víno nejdříve očima, poté nosem a až nakonec ústy.

Pravidla, která se vyplatí dodržet

Pokud mluvíme o kvalitním červeném vínu, měla by platit zásada, že by si toto kvalitní víno mělo vždy dobře sednout s vybraným pokrmem. Platí to samozřejmě i pro kvalitní bílé víno. Až se tedy budete pro určitou příležitost snažit párovat kvalitní červené víno s jídlem, potom dodržte tato pravidla:

  • kořenitý pokrm si žádá výraznou a aromatickou odrůdu kvalitního červeného vína;
  • k sladkému pokrmu vždy podávejte kvalitní červené víno s vyšším obsahem tříslovin;
  • chystáte-li se podávat tučné jídlo, doplňte ho hutným kvalitním červeným vínem, které bude jídlo neutralizovat.

A co byste nikdy dělat neměli? Rozhodně není vhodná kombinace kvalitního červeného vína a mořských ryb. Mořské ryby totiž v kombinaci s červeným vínem často chutnají hořce.

Navštivte souboj nejlepších Cabernetů Kalifornie a Austrálie

Možná pro vás tyto zásady konzumace kvalitních vín nejsou žádnou novinkou. Možná byste ale přivítali možnost navštívit profesionální degustaci vína v Praze, abyste získali ještě další informace o vině. Co třeba navštívit degustaci vín Praha 6. března 2019 a ochutnat ty nejlepší Cabernety Nového světa? Porovnávat budete moci Hillside Select 1995 z vinařství Shafer (98 b RP) a Cabernet Sauvignon Bin 707 Penfolds 1996 (97 James Halliday) a další novosvětské pecky. Dojde zkrátka na souboj velkých kvalitních vín Kalifornie a Austrálie. To si přece nesmíte nechat ujít!

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments