Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZprávyJak najít zaměstnání po padesátce radí Žirafa.cz

Jak najít zaměstnání po padesátce radí Žirafa.cz

Zatímco ve dvaceti rádi střídáme zaměstnání a neustále se hledáme, v padesáti již upřednostňujeme zažité rituály a jistotu. Zlomový okamžik nastává, když nám v práci oznámí výpověď. S psychikou člověka to pořádně otřese. Není nám jasné, co budeme dál dělat a víme, že musíme jíst, platit složenky a život si chceme ještě užít. Tady přesně platí – mládí v háji a do důchodu daleko.

“Třetinu nezaměstnaných tvoří dnes lidé právě po padesátce” říká Lukáš Jantovský personální ředitel společnosti Žirafa.cz . “Jsou zodpovědní, mají zkušenosti a výtečně spolupracují, přesto mezi mnohými zaměstnavateli přetrvává představa, že dynamický a flexibilní je pouze mladý člověk” dodává Lukáš Jantovský. Jak tedy získat práci po padesátce?

Žirafa.cz
Žirafa.cz

Staňte se sběratelem kontaktů

Zkuste si sednout a sepsat seznam všech svých přátel i známých, kterých se poptáte, zda neví o novém zaměstnání. Šance není sice příliš vysoká, ale stále je lepší učinit alespoň něco, než pasívně sedět a litovat se. Na druhou stranu, pokud se o vás kamarád/ka zmíní svému šéfovi, dá přednost člověku na reference. Pokud byste šli do firmy, kde o vás nikdo neví, stejnou práci dají mladšímu člověku, to je krutá realita. Spoléhat však jen kontakty rozhodně nestačí.

Oslovte zkušenou personální agenturu Žirafa.cz

Každý, kdo se v tomto věku pokoušel najít nové zaměstnání, ví, že se to lehko řekne, ale hůř realizuje. Důkazem je přibližně 140 tisíc uchazečů o zaměstnání, kterým je více než 50 let. Opakovaný neúspěch a odpověď znějící: děkujeme, ale vybrali jsme si někoho jiného dokáže pořádně otrávit. Rezignace však není na místě, protože vám už přece není dvacet let. To je jediná smutná pravda. Internet se musí, ať už chcete či nikoliv stát vaším nejlepším kamarádem. Jedině tak lze hledat množství nabídek práce a kontaktovat potencionální zaměstnavatele.

Naštěstí pro vás existuje personální agentura Žirafa.cz, jež své profesionální služby nabízí zcela zdarma, najdete ji na www.zirafa.cz . To co musíte učinit je zapracovat na svém životopisu a poslat jej zároveň se svými požadavky.

 

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments