Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessJak si najít brigádu pomocí internetu?

Jak si najít brigádu pomocí internetu?

Brigády v Praze a okolí

Kde najít brigády? Studenti často hledají brigádu špatně. Čekají, že jim něco spadne do klína, myslí si, že narazí na inzeráty na každém rohu, nevědí, kde hledat. Všechno je však špatně! Je nejlepší vzít situaci do svých rukou a jít štěstí vstříc. Brigádu lze najít například na webech personálních agentur, zkuste tedy prozkoumat například web Personalistka.cz. budete překvapeni, kolik možností se vám najednou otevře!

Kde si najít brigády?

Na titulní stránce je v horní části možné kliknout na záložku „Brigády“, a tím si usnadnit hledání. Není nutné jít inzerát po inzerátu a hledat, zda je určen pro brigádníky. V této záložce najdete přehledně všechny aktuální brigády.

Brigády
Brigády

Dalším, důležitým krokem je specifikovat, co vlastně hledáte. Zadat můžete vytoužený obor, město, zvolit si však můžete i zadavatele inzerátu, tedy společnost, u které byste rádi pracovali. Třeba budete mít štěstí a váš oblíbený prodejce kávy bude hledat brigádníka právě ve vašem městě.

Hledá, hledáš, hledám brigády

Když svoje požadavky specifikujete, je dále potřeba projít nabídku, která se vám otevře. Uvidíte, že máte nespočet možností, kde si přivydělat nějakou korunu. Až narazíte na to, co by vás bavilo, je potřeba na tento inzerát odpovědět. K tomu je potřeba vyplnit formulář a přiložit k němu životopis – ano, i při hledání brigády je životopis důležitý!

Jak na životopis?

Strukturovaný životopis musí obsahovat osobní údaje (jméno, příjmení, trvalé bydliště, místo narození, datum narození, kontakt), dosažené vzdělání (vždy od nejčerstvějšího po to nejstarší, tedy základní školu uveďte až nakonec), pracovní příležitosti, které jste v minulosti měli (nejde o to, zda máte tříletou praxi, ale o to ukázat, že jste už absolvovali dvouměsíční brigádu a víte tedy, co znamená zodpovědnost a práce) a další skutečnosti – vlastnosti, koníčky, schopnosti (úroveň jazyků, řidičský průkaz.) Nezapomeňte do životopisu vložit fotografii, aby zaměstnavatel od začátku věděl, s kým jedná.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

e-Žena.cz

MetSo.cz

40plus.cz

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments