Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessJak vybrat kompresor?

Jak vybrat kompresor?

Pár základních rad pro výběr kompresoru nejen pro běžné použití v kutilově dílně. Se stlačeným vzduchem si nejen dofouknete kolo u automobilu, ale také načepujete pivo nebo popustíte uzdu své fantazii a vyzkoušíte něco namalovat airbrushem.

Kompresor
Kompresor

Do garáže nebo do průmyslové haly?

Základními druhy kompresorů jsou pístové a šroubové. Jaký kompresor vybrat? Šroubové kompresory jsou velmi výkonné a plně profesionální zařízení pro velké provozy. Jejich nevýhodou je však vysoká cena a tak coby kutil vybírejte určitě ze skupiny pístových kompresorů, které jsou nejen levnější, ale i menší a lehčí a ve většině případů i mobilní.

S olejem nebo bez?

A jak tedy vybrat pístový kompresor? Existují dvě možnosti, kompresory olejové a bezolejové. Výběr je opět celkem jednoduchý, stačí si uvědomit, nač budeme kompresor používat.

Olejové kompresory se hodí všude tam, kde až tak nezáleží na čistotě vzduchu. K mazání používají olej, který se do vzduchu odpařuje. Jsou tedy vhodné na veškeré dílenské práce, nafukování pneumatik, lakýrnické práce, atd.. Je u nich třeba kontrolovat a doplňovat olej, ale při správné údržbě nabízejí dlouhou životnost.

Bezolejové kompresory se pak používají v provozech, ve kterých je potřeba zaručit čistotu vzduchu. Tedy například v restauračních zařízeních při čepování piva. Předností je také prakticky bezúdržbovost a pokud vyberete kompresor s bezuhlíkovým motorem nebudete zklamáni ani životností.

Jak výkonný kompresor vybrat?

Opět platí, že je třeba vybírat podle toho, k čemu budeme kompresor primárně využívat. Musí tomu tedy odpovídat výstupní výkon kompresoru, který zaručí pohodlnou práci. Většina výrobců však uvádí pouze sací výkon. Tady pak platí, že výstupní výkon = 60% sacího výkonu.

Obecně platí, že kompresory s výkonem do 160l za minutu jsou vhodné na domácí použití v dílně, lakovaní menších ploch, dofukování pneumatik. Kompresory s výkonem do 260l za minutu pak dokáží stříkat i větší plochy a pracovat s jednodušším nářadím.

Vzduchový zásobník není vždy potřeba

Jak vybrat kompresor? Se vzdušníkem nebo bez? Platí tu, že pokud budeme kompresor používat na nějaké drobnější práce, jako je třeba ofukování pracovní plochy nebo dohušťování pneumatik, je pro nás vzdušník zbytečný. Pokud ale chce provádět lakýrnické práce, je už vzdušník nezbytností, zaručí nám stálý tlak a velikost vzdušníku pak ovlivní dobu, po kterou budeme moci pracovat bez přerušení.

Předchozí článek
Další článek
info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments