Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessJe čas na jarní údržbu automobilu

Je čas na jarní údržbu automobilu

Jaro nám pomalu ťuká na dveře a pro milovníky motorismu a výletů v automobilech a motocyklech to znamená jediné. Je čas na údržbu plechových dvoukolových a čtyřkolových miláčků.

Letošní zima byla pro automobilisty celkem milostivá. Nepadalo moc sněhu, tudíž se ani moc nesolilo, a tak škody na podvozcích a blatnících nebudou tak veliké. U údržby automobilu začněte tím, že svému čtyřkolovému mazlíkovi dopřejte pořádnou koupel v myčce s dávkou vosku. Motocyklisté mají výhodu, že motocykly byly přes zimu schované v garáži a speciální péči „zvenčí“ nepotřebují.

Pokud jste měli v zimě několikrát problém nastartovat, i když letos moc arktických dní nebylo, je to jasný signál, že byste si měli pořádně zkontrolovat stav autobaterie. Buď ji nechte dobít, nebo pořiďte novou. Abyste se mohli na automobil mohli opravdu spolehnout, je třeba mít autobaterii naprosto v pořádku.

Doplňte provozní kapaliny. Zkontrolujte stav oleje, chladící kapaliny a dolejte vodu do ostřikovačů. Nespěchejte s doplněním letní směsi, použijte zatím jarní, či ponechte zimní, protože se ještě může stát, že teploty se ještě párkrát uchýlí pod bod mrazu. Raději se také podívejte, zda nebudete muset letos na jaře navštívit s autem měření emisí a technickou kontrolu, ať vás nečekají zbytečné nepříjemnosti.

Ukliďte také řádně interiér vozu. Nestihli-li jste na podzim, nechte vyčistit a doplnit klimatizaci. Na jaře a v létě vám přijde vhod, když bude fungovat na sto procent a bez nepříjemného zápachu. Umyjte zevnitř okna a vyčistěte řádně palubní desku. Gumové autokoberce můžete na jaro vyměnit za textilní, nebo je po zimě alespoň řádně očistěte a naimpregnujte.

Podařilo-li se vám během zimy vylít na sedačky kávu, či jiný nápoj, je nejvyšší čas skvrny vyčistit. Dejte autopotahy vyprat, nebo pořiďte nové. Kvalitní autopotahy pozvedávají interiér vozu, který pak působí čistějším a útulnějším dojmem. Navíc chrání sedačky automobilu před znečištěním. Auto se zachovalým interiérem se časem lépe prodává.

Nezapomeňte v automobilu také vysát a dostatečně vyvětrat. Pořiďte si nějakou novou vůni, abyste se na jarních výletech cítili lépe.

Náš tip: Koberce, autopotahy a další doplňky do automobilu seženete na webové stránce https://www.vopi.cz/.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments