Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZdravíJsem gambler – co dál?

Jsem gambler – co dál?

Gamblerství neboli patologické hráčství patří k závislostem, o kterých se příliš nemluví. Proto má spousta lidí mylnou představu, že se jedná o pouhé hraní na automatech, kterých navíc v posledních letech rapidně ubylo. Jenže do této závislosti spadají i sázky, kasina a karetní hry, které jsou v dnešní době běžně dostupné na internetu. I tuto závislost je třeba řešit – největším centrem je pro terapie Praha, ale dobře fungují také terapie online.

Závislost začíná pozvolně

Závislost na hrách, podobně jako závislost na lécích nebo závislost na alkoholu, začíná zcela nevinně. Prostě si vsadíte na výhru svého oblíbeného sportovního družstva, zahrajete si partii pokeru nebo během rozlučky se svobodou strávíte noc v kasinu. Případné výhry vás pak nakopnou k dalším pokusům, prohry si začnete ospravedlňovat předchozí větší sumou, kterou jste získali.

V počáteční fázi je hráčství jen příležitostné a hráč sází spíš malé finanční obnosy, časem je ale potřeba hrát čím dál tím silnější. Když prohraje, cítí nutkání hrát znovu a získat peníze zpět. Když vyhraje, chce se ke hře vrátit, aby vyhrál ještě víc. Hráči si začínají půjčovat, prodávat majetek nebo peníze obstarávat trestnou činností – krádežemi, prostitucí nebo distribucí drog. Léčbu závislostí nepodceňujte.

Může potkat každého

Gamblerství si nevybírá, ohrožení jsou jak mladí, tak starší lidé, roli nehraje ani vzdělání a sociální status. Jeho následky mohou být fatální. Dochází ke ztrátě zaměstnání, rozvratu rodiny, mohou se objevit deprese a úzkosti nebo přijde trest odnětí svobody. Myšlenky na hru mohou přivodit nespavost a sebevražedné pohnutky.

Prvním krokem k úspěšnému vyléčení gamblerství je uvědomění si, že existuje problém, který vyžaduje odbornou pomoc. Odborníci vám mohou pomoci nejen po psychické stránce, ale i s vytvořením splátkového kalendáře a hledáním práce. Léčba může trvat i několik let a po jejím ukončení se gambler už nikdy nesmí k hraní vrátit, jinak hrozí recidiva.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments