Čeká nás téměř půl roku chladného období plné plískanic, tmy a sychravých dní. Na mnoho lidí nepůsobí podzim a zima dobře, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. V severských zemích se fenoménu krátkých dní a dlouhých nocí seriózně věnují jak vědci, tak i lékaři a psychologové. U nás nejde o takový extrém, ale na naše tělo nedostatek slunečního svitu působí negativně také. Když k tomu připočteme nedostatek pohybu, málo hodnotnou stravu, špatný spánek a přemíru stresu, je jasné, že je to pro organismus zátěž.
Čelíme náporu virů a bakterií, do práce odcházíme za tmy a vracíme se opět za tmy. Jak se nejlépe bránit? Především musíme tělo zbavit přemíry toxinů, těm se totiž v dnešní době zcela vyhnout nemůžeme. Jsou ve vzduchu, v potravě, a zanášejí naše tělo takovým způsobem, že nemůže správně fungovat. Navíc jsou toxiny velmi rafinované a dokážou iniciovat imunitní mechanismy, které se pak jeví jako příznaky nemocí.
Organismus samozřejmě s toxiny do určité míry bojuje, a to hlavně prostřednictvím lymfatického systému. Lymfa se tvoří z tkáňového moku v mezibuněčných prostorech, proudí mízními vlásečnicemi a cévami přes lymfatické uzliny, kde se filtruje od různých nečistot. Finálně se pak dovádí do žilního systému. Toto vše musí fungovat bez nějaké pumpy, jako je u krevního oběhu srdce. Za 24 hodin se v těle vytvoří více než 2,5 l lymfy, které tělo očišťuje a odtéká pryč. Pokud tento systém správně nefunguje, vznikají různé zdravotní potíže, specifické i méně specifické. Stát se to může především při nedostatku pohybu, který je základní stimulací toku lymfy.
Jak lymfatický systém podpořit, aby z těla toxiny lépe odplavoval a tělo se dokázalo snadněji bránit různým nemocem? Kromě pohybu, zdravé stravy, dostatku spánku a omezení stresu je výborný homeopatický přípravek s názvem Lymphomyosot®. Ten podporuje nespecifickou imunitu, pomáhá i při celulitidě nebo lymfatických otocích. Dejte tělu šanci, aby se dalo do pořádku, odmění se vám větší odolností vůči infekcím a celkově se budete cítit rázem lépe.