Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZdravíOlivy, zázrak z přírody, který prospívá našemu zdraví

Olivy, zázrak z přírody, který prospívá našemu zdraví

Již déle než 7000 let se pěstují olivovníky pro jejich velmi zdraví prospěšné plody. Existují stovky druhů oliv a tyto plody a jejich oleje jsou nedílnou součástí středomořské stravy. A jak je známo, především středomořské národy jsou méně náchylní ke kardiovaskulárním onemocněním. Ne, není to náhoda, konzumace olivového oleje je zdraví prospěšná, rozhodně více, než když při přípravě jídel používáte slunečnicový, či dokonce řepkový olej.

Olivy jsou skvělým zdrojem vlákniny a olivový olej má nižší obsah cholesterolu, než výše zmiňované oleje. Olivy jsou bohaté na měď a železo a doplňují našemu tělu také velice potřebný vitamín E. Všichni, kteří se věnují zdravému stravování, vědí, že nasycené tuky, které jsou obsaženy v máslech, některých rostlinných olejích a margarínech, se se zdravými nenasycenými tuky, nedají srovnávat. Kvalitní tuky jsou pro lidský organismus důležité, zejména pro hormonální rovnováhu a správnou činnost našeho mozku. Americká asociace pro výzkum kardiovaskulárních chorob dokonce tvrdí, že momonenasycené tuky mohou mít pozitivní účinek na zdraví srdce, pokud je člověk konzumuje s mírou.

Panenský olivový olej má také vysoký obsah anitioxidantu zvaného polyfenol, který pomáhá udržovat zdraví i cévám. Udržuje je pružné a při užití olivového oleje nedochází k jejich zanášení cholesterolovými pláty. Olivy mají také význam při zpomalení progrese některých neurodenerativních chorob, protože udržují myelinová vlákna v dobré kondici, což je velmi důležité pro vedení nervových vzruchů.

Upozornění na závěr. Aby olivy a olivový olej opravdu prospívali vašemu zdraví, kupujte je pouze u ověřených dovozců. Pouze kvalitní olivový olej nabízí výše zmiňované benefity.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments