Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZprávySoutěž PowerUp! otevřela přihlášky pro české startupy. Soutěžící mohou získat investici až...

Soutěž PowerUp! otevřela přihlášky pro české startupy. Soutěžící mohou získat investici až ve výši 4 milionů korun.

Do třetího ročníku největší evropské soutěže udržitelných inovací pro začínající podnikatele se mohou až do 11. září hlásit i zájemci z České republiky. Účastníci z 23 zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy během podzimu projdou třemi intenzivními měsíci plnými workshopů a konzultací s předními experty a investory. Mezi loňské úspěšné projekty se řadí například plán na snižování nákladů na vytápění budov použitím solární energie, tepelných pump a patentovaného tepelného výměníku, nebo projekt, jenž umožní snížit spotřebu energie chladících zařízení.

Soutěž PowerUp! organizovaná společenstvím InnoEnergy vytváří mnoho příležitostí a otevírá soutěžícím dveře do světa. To lze dokumentovat i na loňských vítězích, mezi něž patří např. PolarSol z Estonska, PleioneEnergy z Řecka, GreenerGizer z Maďarska a také Bin-E z Polska.

“PowerUp! umožňuje uchazečům představit své nápady, o nichž by jinak nebylo slyšet. Jedná se o největší soutěž v Evropě zaměřenou na inovace v oblasti udržitelné energie. Vítězné technologie a další realizovatelné nápady přispějí k ochraně životní prostředí a na základě následného obchodního využití mohou s pomocí InnoEnergy nabýt globálních rozměrů”, říká Jakub Miler, CEO InnoEnergy pro Polsko, pořadatel soutěže.

Velkému finále v Budapešti a patnácti regionálním kolům budou předcházet intenzivní workshopy. Týmy budou mít příležitost zapracovat na jednotlivých projektech a představit je expertům a investorům. Díky těmto setkáním dostanou účastníci neopakovatelnou šanci navázat osobní kontakty, zviditelnit své projekty mediálně a přispět k rostoucí pozici udržitelné energetiky na trhu v regionu střední a východní Evropy.

Úspěšní uchazeči získají finanční prémii a přístup k prestižnímu akcelerátoru InnoEnergy Highway®, což jim umožní přetvořit své kreativní nápady v realitu. Tvůrci udržitelných inovací zde za první místo obdrží finanční odměnu ve výši v přepočtu 520 000 Kč, dvě další místa jsou ohodnocena částkami 260 000 Kč a 130 000 Kč. Účastníkům bude navíc umožněno oslovit 150 největších partnerů v sektoru, což jim usnadní vstup na globální trh.

Zájemci, kteří se chtějí zapojit do soutěže, musí do 11. září 2017 předložit projekt z oblasti udržitelných energií, vytvořit tým, mít vyrobený prototyp a vyplnit přihlášku na webových stránkách soutěže www.powerup.innoenergy.com.

Soutěž se koná již potřetí, v letech 2015 a 2016 byla pořádána pod názvem: KICkoOff.

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments