Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůAuto MotoSrovnání elektroskútru a elektrokola

Srovnání elektroskútru a elektrokola

Doprava po městě nebo na krátké výlety se dříve omezovala především na využití běžného kola. V současné době se ovšem nabízí celé spektrum různých dopravních prostředků, které výhody kola povyšují ještě na další úroveň.

Jedná se především o elektrifikované lehké dopravní prostředky, zahrnující elektrokola, elektrokoloběžky nebo elektroskútr. Tyto prostředky zachovávají velmi dobrou dostupnost cílů cesty, eliminují problémy s parkováním v městské zástavbě a zároveň nabízí poměrně vysokou přívětivost k životnímu prostředí, kterou dosahují bicykly ovládané mechanicky.

Jejich výhody spočívají zejména v odbourání pohybově náročné aktivity v případě, že potřebujete zůstat reprezentativní, nebo odvézt větší náklad.

Výhody elektrifikovaných dopravních prostředků

Specifické použití lehkých dopravních prostředků je volný pohyb především v městské zástavbě. Tyto prostředky se nejčastěji využívají na krátké pochůzky, případně na cestování do práce nebo na výlety po okolí.

Zejména cesta do práce se díky nim velmi usnadní, jelikož nehrozí, že zůstanete stát v dopravní zácpě (jak se vám může jednoduše stát nejen v automobilu, ale také ve většině prostředků městské hromadné dopravy).

Proti mechanicky poháněným prostředkům (kolo, koloběžka), pak elektrifikované přináší ještě tu výhodu, že se nebudete muset sprchovat nebo převlékat.

Kdy pořídit elektroskútr a kdy elektrokolo

Mezi jednotlivými typy elektrifikovaných dopravních prostředků jsou také rozdíly, proto je při výběru vhodné se orientovat zejména podle účelu a preferencí. Pokud máte v plánu využívat prostředek především na krátké jízdy, nebo chcete univerzálnější lehký prostředek, vyberte si spíše elektrokolo.

Jeho velkou výhodou je možnost kombinace šlapadel a elektromotoru, tudíž, když se baterie (s relativně dobrým dojezdem) vybije uprostřed cesty, je možné do cíle došlapat. Jedná se ovšem o lehký prostředek s poměrně nízkou nosností, kterou navíc omezuje právě osazení motoru, není tedy velmi vhodné na převážení větších věcí.

Elektrické skútry na druhou stranu představují o něco robustnější zařízení s lepší nosností při stejném dojezdu.

Výhody a nevýhody elektroskútru

V porovnání s elektrokolem je tak elektroskútr výhodnějším prostředkem pro delší cesty, cestování na nákupy nebo na cesty do práce s vetší vzdáleností. Dojezd elektroskútru je obvykle vyšší než u elektrokol (i když modely s větším motorem, a tedy i vyšší hmotností se dojezdem elektroskútru vyrovnají).

Nevýhodou elektroskútru je ovšem nečekané vybití baterie – u obou prostředků hrozí vybití nerovnoměrnou spotřebou danou terénem či stylem jízdy. Pokud k němu dojde, stane se skútr na elektřinu prakticky nepojízdným a je nutné je do cíle dotlačit nebo nechat odvézt.

V porovnání s běžným skútrem je pak elektroskútr výhodný především jako levnější varianta s relativně nízkou údržbou. Obdobně u elektrokola je údržba náročnější, jelikož vyžaduje pravidelnou kontrolu mechanických částí.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments