Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZdravíÚsměv jako hollywoodská hvězda? Základ je správná dentální hygiena

Úsměv jako hollywoodská hvězda? Základ je správná dentální hygiena

Úsměv je jednou z prvních věcí, kterým upoutáme okolí. Někdy ale může první dojem zkazit povlak na zubech nebo zápach z úst. Na vině je často špatná dentální hygiena. Co dělat, aby byly naše zuby dokonale čisté a zápach zmizel?

Obyčejný kartáček nestačí

Pravidelné čistění zubů kartáčkem a pastou nám rodiče vštěpovali od malička. Obyčejným kartáčkem ale chrup nevyčistíme dokonale a obzvláště okolo dásní způsobují zbytky jídla a usazující se zubní plak pěknou neplechu. Na pomoc bychom si proto podle stomatologů měli vzít jak klasický, tak i mezizubní kartáček správné velikosti.

Zdravé zuby bez bakterií

Komu z nás někdy při čištění zubů netekla krev z dásní? Můžou za to právě množící se bakterie, které dokáží způsobit i rozsáhlý zánět. Podle lékařů bychom si měli mezizubní prostory pečlivě čistit alespoň jednou denně a odstranit tak všechny zbytky jídla. Nečištěné mezizubní prostory jsou totiž ráj pro vznik kazů. Správnou péčí o chrup proto můžeme při příštích návštěvách na stomatologii ušetřit nemalé peníze za zubní plomby, implantáty, korunky nebo můstky.

Pravidelná dentální hygiena je klíč k úspěchu

Ne všechny problémy v ústech lze ale vyřešit v koupelně. Například zubního kamene se dentální nití nezbavíme, i kdybychom se snažili sebevíc. Nejlépe jednou za půl roku je proto třeba si zajít ke specialistům a nechat si chrup odborně ošetřit. Na pražské klinice Mediestetik lékaři zubní kámen šetrně odstraňují pomocí ultrazvuku. Díky moderním technologiím stomatologičtí experti zbaví zuby i dalších nečistot, na které už klasický ani mezizubní kartáček nestačí.

Zářivě bílé zuby jako z reklamy

Po dentální hygieně ze zubní ordinace odejdeme s čistým, a navíc zářivějším chrupem. Lékaři totiž ze zubů odstraní nejen zubní kámen ale i povlak a pigment, které zhoršují barvu našich zubů. Dentální hygiena patří dnes k základům estetické stomatologie podobně jako třeba bělení zubů, rovnátka nebo zubní fazety, kterými lékaři upravují vzhled chrupu.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments