Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůAuto MotoV Mercedesu na operativní leasing, to je cestování bez starostí

V Mercedesu na operativní leasing, to je cestování bez starostí

Doba dovolených je tu. Máme již vybranou destinaci a teď jen vyřešit čím pojedeme. Po dlouhém uvažování jsme si zvolili cestování s vozem na operativní leasing. Pro dalekou cestu potřebujeme kvalitní vůz, konkrétně Mercedes. Chtěli jsme si také vyzkoušet službu operativní leasing jen na pár měsíců. Před vlastním uzavřením operativního leasingu a odjezdem nás však zajímalo pár otázek.

Jelikož služba operativního leasingu od Sit automotive slibovala zdarma pneuservis, servis, povinné ručení, havarijní pojištění, silniční poplatky, dálniční známku, poplatek za rádio a non-stop asistenci; byli jsme zvědaví, jak to funguje i v zahraničí.

 

Operativní leasing od Sit automotive

Dnes jsme již sice součástí schengenského prostoru a na cestě do Itálie, bychom tedy neměli procházet žádnou hraniční kontrolou, ale jak například italskému karabiniérovi prokážeme, že máme právo užívat vůz. Bylo nám řečeno, že v rámci driver setu jsou vždy dokumenty, které tuto skutečnost dokládají.

Dále nás zajímalo, jak fungují další služby, pokud jsme v zahraničí, zda je potřeba uzavírat nějaké dodatečné produkty, nebo zda ty stávající mají nějakým způsobem omezenou platnost. K tomuto bodu jsme zjistili, že pojistná smlouva zůstává stejná, včetně spoluúčasti a že i asistenční služby jsou poskytovány do zahraničí včetně servisu nebo poskytnutí náhradního vozidla.

 A naše heslo „Jezdím s úsměvem!“

Jediné, co se při cestě do zahraničí lišilo, bylo, že je nutné si koupit místní dálniční známku, protože v ceně je samozřejmě jen česká a počítat tak s úhradou italských dálničních poplatků.

Konečně jsme si byli jistí, že můžeme vyrazit na cestu a že víme vše potřebné. Automobil poskytoval na tak dlouhou cestu nadstandardní komfort a cesta příjemně plynula. Přes Rakousko, bylo vše v pořádku i severní Itálie v nás nevzbuzovala žádné negativní emoce. Situace se však měnila, čím jsme byli jižněji. Ačkoli běžně jezdíme v hustém provozu, zde jakoby čím dál méně platila silniční pravidla a člověk měl trochu strach. Uvědomovali jsme si totiž, že za poškození nám může být v případě naší viny účtována spoluúčast na poškození a většina aut, která jsme míjeli již ze způsobu jízdy zde, poškozená byla.

Cestu až do cílové destinace jsme zvládli a byli jsme vděční, že náš vůz měl velmi dobrou klimatizaci a navigaci, protože původní itinerář, ke konci příliš neplatil. Na základě naší zkušenosti můžeme cestování s operativním leasingem jen doporučit.

 

 

 

 

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments