Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro MužeZnáte výtečná španělská vína?

Znáte výtečná španělská vína?

Alespoň tu a tam má téměř každý příležitost k tomu, aby koupil a otevřel kvalitní víno. Ať už půjde o růžové, červené nebo bílé, ti, kdo vínu rozumí, budou vědět, jestli je dobré, nebo ne. Na které víno vsadit, když jím chcete obdařit někoho, koho si vážíte, nebo chcete uspořádat báječnou oslavu, na níž chcete nejlepší pití a jídlo?

Určitě jej znáte

Pokud ne z vlastní zkušenosti, určitě jej znáte alespoň od vidění. Jde o víno Old Porter. Vynikajícím výrobcem je Pérez Barquero. Pochází z oblasti Montilla – Moriles ve Španělsku, oblasti, která je pověstná sladkými víny, které se vyrábějí hlavně z odrůdy Pedro Ximénez. A nejlepším sklepem, od něhož můžete koupit takovéto víno, je Bodegas Pérez Barquero.

Jestliže uvidíte láhev vína, které vyrábí, určitě ji poznáte. K dostání je totiž v hypermarketech i specializovaných prodejnách s vínem. Dováží ho k nám společnost BMC Brno. Už to je zárukou, že je výtečné. Tato společnost totiž ze Španělska dováží jen výborné potraviny. Vína Old Porter najdete na webových stránkách http://www.oldporter.cz/.

Ochutnejte růžovou novinku

I když je toto víno stálicí na trhu, přináší novinku v podobě sladkého růžového vína na bázi odrůdy Pedro Ximénez. Je vyrobeno speciální a jedinečnou technologií Rose. Voní po nazrálých malinách a brusinkách. Vůně ovoce se výborně doplňuje s kyselinkou a lahodnou sladkostí. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Vychutnat si ho můžete i jen tak, s kostkami ledu. Příjemně vás osvěží. Je ideální ke sladkým jídlům.

Dáte si červené či bílé?

Vynikající je i červené víno odrůdy Pedro Ximénez. Víno zrálo celé 4 roky v sudech z amerického dubu. Uvidíte krásné odlesky mahagonové barvy. Voní po zralých ostružinách a nakládaných ořeších. Na jazyku vás potěší plná medová chuť, jahodovo-čokoládová s decentní tříslovinou. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Popíjet je ideální u dezertů, paštik a kvalitních plísňových sýrů.

Ti, kdo mají rádi spíš bíle, ocení White sweet wine, sladké víno odrůdy Pedro Ximénez. Než se dostalo do lahví, zrálo 6 měsíců v dech z amerického dubu. Zářivá nažloutlá barva vás okouzlí. Vůni tvoří lípové tóny s medem a vanilkou. Chutná po kandovaném ananasu politém javorovým sirupem. Hodí se jako aperitiv i digestiv, je ideální ke smetanovým zákuskům.

Jestli si vína Old Porter koupíte, uvidíte, že vám budou chutnat natolik, že se k nim budete rádi vracet. A to ať už půjde o růžové, bílé nebo červené.

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments