Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůCestováníNejkrásnější hrady Evropy

Nejkrásnější hrady Evropy

Láká vás dávná historie, tajuplné příběhy a poznávání života našich předků? V Evropě existuje hned několik zemí, kde si kromě dechberoucí přírody užijete také výlet do historie. Nejkrásnější hrady v celé Evropě nabízí Skotsko a Rumunsko a není proto divu, že kromě turistů sem často míří fotografové a filmové štáby z celého světa.

Skotsko

Skotské hrady patří k proslulým historickým památkám. Ať už zdobí zelené kopce, nebo se jejich odraz zrcadlí ve vodní hladině, milovníci tajemna, dějin a romantiky si v nich přijdou na své. Jedním z nejobdivovanějších skotských hradů je Eilean Donan ležící na stejnojmenném ostrůvku na západě Skotské vysočiny. Tyčí se na útesu nad jezerem a původně sloužil jako ochrana před nájezdy Vikingů. Údajně se jedná o nejfotografovanější hrad v celé zemi.

Edinburský hrad najdeme přímo nad hlavním městem Skotska. Za dobu své existence se z něj stala královská rezidence, pokladnice, vojenská pevnost i zbrojnice. A čím je tak výjimečný? Nikdy v historii nebyl dobyt. Dnes jsou v něm uložené skotské korunovační klenoty.

Hrad Glamis, opředený mnoha tajuplnými legendami, inspiroval mimo jiné i slavného dramatika Williama Shakespeara, který do jeho stěn zasadil tragédii Macbeth. Původně sloužil jako lovecké sídlo, ve 14. století byl však přestavěn na gotický hrad. Od té doby prošel ještě několika stavebními úpravami.

Rumunsko

Nechce se vám za hrady cestovat za moře? Stačí zamířit do tajemné Transylvánie, kraje hraběte Drákuly. Zde najdete hrad Corvin, který právem patří k nejmalebnějším hradům Evropy. Hrad byl vytesán do skály a vede k němu jediná cesta – po úzkém mostu klenoucím se třicet metrů nad vodním příkopem.

Nejznámějším hradem, na kterém hrabě Drákula pobýval, je však Bran. Nebývale zachovalé interiéry a světoznámý příběh z pera irského spisovatele Abrahama Stokera z něj dělají nejnavštěvovanější rumunskou památku.

Vydejte se na cestu za poznáním – cestovní kancelář Kudrna vás provede všemi krásami těchto dvou zemí.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments