Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůAuto MotoStěrače na automobilu jsou velice důležitou součástí – vybíráme nové

Stěrače na automobilu jsou velice důležitou součástí – vybíráme nové

Mokré pruhy, skřípání, šmouhy, vrzání, poskakování – všechny tyto aspekty svědčí o tom, že stěrače špatně fungují. Nečekejte na nic a co nejdříve je vyměňte. Jarní a letní počasí je mnohdy nevyzpytatelné. Obecně jako v zimě sníh. Vaše viditelnost přes přední sklo by měla být vždy na sto procent. Neohrožujte sebe, ani další řidiče na vozovce, raději kupte nové. 

Jaké aspekty povedou ke správnému výběru

V případě, že si chcete ulehčit práci a nestrávit nad hledáním spoustu času, vyberte stěrače dle typu vašeho vozu. Kvalitní prodejce autodoplňků vám vždy tuto možnost nabídne. Budou sice o trochu více nákladnější, ale budete si jistí, že použijete typ, který disponuje správnou délkou a uchycením. Na druhou stranu, pokud vám nevadí zdlouhavější hledání, kupte neznačkové stěrače – nejsou výrazně horší. 

Mnoho výrobců dnes disponuje s řadou výrobků s vysokou kvalitou, i když se jedná o neoriginální kousky. Vždy dbejte na správnou délku stěrače. V případě, že kupujete pouze stírací gumy, kupte raději přesnou délku, abyste je nemuseli zkracovat. 

Jaké stěrače na voze máte?

Kdysi byly rozšířené ramínkové stěrače. V dnešní době u většiny novějších vozidel, skla disponují takzvanými plochými stěrači neboli flat stěrači. Každé z nich mají své výhody i nevýhody. Ostatně, tak jako u všech produktů, které si koupíme. Ramínkové podléhají korozi, ale jsou levnější. Flat stěrače jsou o něco dražší, ale koroze u nich nehrozí. 

Vždy je třeba být obezřetný

Obezřetní byste měli být především tehdy, když narazíte na stěrače, které jsou přehnaně levné. U stěračů, které nejsou originální, dbejte na správnou délku. Jednoduše řečeno – u těchto věcí se nevyplatí šetřit. Nezapomeňte se o stěrače dobře starat. Nikdy je neodtrhávejte silou od zamrzlého okna. Občas je dobré vzít jemný hadřík namočený ve vodě s jemným mýdlem a utřít s nimi gumu na stěračích. 

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments