Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZdravíZákladní průvodce druhy kratomu a jejich účinky

Základní průvodce druhy kratomu a jejich účinky

Pokud s kratomem teprve začínáte, možná si říkáte, proč je kolem něj tolik povyku. Existuje mnoho různých druhů kratomu, z nichž každý má vlastní soubor účinků. V tomto článku se podíváme na některé z nejoblíbenějších druhů kratomu a jejich účinky. Na konci byste měli mít dobrou představu o tom, který typ je pro vás ten pravý.

Pokud jste o kratomu ještě nikdy neslyšeli, jedná se o strom z jihovýchodní Asie a to především z Indonésie z ostrova Borneo, Malajsie a Thajska. Kratom dorůstá výšky až 30 metrů a domorodí obyvatelé a farmáři kratomu na stromy posléze vylezou a listy kratomu sbírají. Z usušených listů se následně nadrtí prášek, který se dále posílá do různých koutů světa k prodeji. Kratom má několik druhů, které se od sebe liší způsobem sušení. Některé se suší na slunci, některé ne. Některé déle, některé kratší dobu. Dle těchto způsobů pak vznikají jednotlivé druhy kratomu. Níže si popíšeme ty nejznámější a nejlepší.  

Kratom červený

Kratom s červenými žilami je jedním z nejoblíbenějších typů kratomu. Je známý pro své uklidňující a relaxační účinky. Červený kratom se často používá ke zmírnění úzkosti, stresu a bolesti. Lze jej také použít ke zlepšení kvality spánku. Pokud hledáte druh kratomu, který vám pomůže uvolnit se a relaxovat, je červený žilný kratom dobrou volbou.

Kratom bílý

Bílý žilný kratom je dalším oblíbeným druhem kratomu. Na rozdíl od červeného žilného kratomu je bílý žilný kratom energizující a povzbuzující. Bílý kratom se často používá ke zvýšení hladiny energie, zlepšení soustředění a snížení únavy. Pokud hledáte druh kratomu, který vám pomůže zůstat bdělí a soustředění, je bílý žilný kratom dobrou volbou.

Kratom zelený

Zelený žilný kratom se z hlediska účinků řadí někam mezi červený a bílý žilný kratom. Zelený kratom je jak energizující, tak relaxační, i když ne v takové míře jako červený nebo bílý žilný kratom. Zelený kratom se často používá ke zlepšení nálady, zvýšení motivace a úlevě od bolesti. Pokud hledáte druh kratomu, který vám pomůže cítit se lépe po psychické i fyzické stránce, je zelený kratom dobrou volbou. 

Kratom žlutý

Kratom žlutý je něco mezi zeleným a bílým kratomem, někteří výrobci dokonce tyto dvě barvy spolu míchají. Kratom žlutý však déle roste a je získáván z listů červeného nebo zeleného druhu. Zlaté barvy je docíleno jeho zežloutnutím jako na podzim. Tento druh je nejčastěji používán pro delší práci a celkové povzbuzení a dobrou energii. 

Jak si vybrat ten správný? 

Jelikož druhů existuje mnoho, každý by si měl přijít na to své. Každému může vyhovovat něco úplně jiného, a proto doporučujeme vyzkoušet všechny druhy a poté si určit, který vám vyhovuje nejvíce. Jste-li noční pták a pracujete dlouho do noci, doporučujeme zelený kratom. Výborný druh zeleného kratomu je například Green Maeng Da. Chcete si naopak užít poklidný večer a trochu relaxace, je lepší červený kratom, který vás zklidní a dopřeje vám pohodu. Na to se vám jistě bude hodit druh Red Maeng Da

Kvalita kratomu

Občas je také těžké narazit na kvalitní kratom. Jedná se o rostlinu dovezenou z veliké dálky a regulace je tak velmi obtížná. Nejste-li si tedy jistí, zda se jedná o kvalitní kratom a přejte si jej vyzkoušet, zde je náš tip na vybraného prodejce s vysoce kvalitním kratomem! Kratoless.com má všechny druhy kratomu, které jsou uvedeny v tomto článku a nemusíte se bát jeho kvality. Tak na co ještě čekáte?   

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments