Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessPodnikání s ready – made společností

Podnikání s ready – made společností

Podnikání s ready-made společností je v současné době stále rozšířenější. Proč? Jaký je princi ready-made a v čem tkví její výhody?

Jaký je princip podnikání s ready-made

Samotné podnikání s ready-made firmou funguje shodně jako s jinou obchodní společností. V případě společnosti s ručením omezením tak k nejdůležitějším povinnostem primárně patří založení datové schránky společnosti, daňová registrace, povinnosti související se zaměstnanci, ale i evidence skutečných majitelů.

I samotná ready-made může mít formu společnosti s ručením omezeným a skutečně ji také v praxi nejčastěji mívá.

Rozdíl však tkví primárně v počátečním zacházení se společnosti. Ready-made se z pozice podnikatele nemusí zakládat. Založení společnosti samozřejmě nutné je, jinak by nemohla existovat. Celý proces však obstará specializovaná firma. Podnikatel přichází takzvaně k hotovému.

Jak nakoupit ready-made s jistotou

Ready-made je zapotřebí vybrat tak, aby neměla za sebou žádnou podnikatelskou historii, alespoň pokud to není naším cílem.

Jinak by ready-made společnost měla být „čistá“. Neměla by z dřívějšího období disponovat žádnými závazky. Hrozí totiž, že by mohly přepadnout na nového majitele. Jednoznačně tak požadujte prohlášení statutárního orgánu o bezdlužnosti společnosti.

Zaměřte se na to, zda je společnost řádně zapsaná v obchodním rejstříku a že má splacený základní kapitál. A to ideálně nad hranicí dnes zákonem vyžadované 1 Kč. Navýšení základního kapitálu nebývá jednoduchý ani levný proces.

Co se týče ceny, zajímejte se v první řadě o to, co už je v ní zahrnuto a co budete jako klient hradit dále nad její rámec. Stejně tak si všimněte, jestli je cena uváděna s DPH nebo bez. Obecně lze říci, že můžete počítat s průměrnou částkou okolo 23 000 Kč.

Varovat by vás tak ohledně neseriózního podnikatelského záměru prodávajícího měla především podezřele nízká cena nabízené ready-made firmy.

Zjistit, zda se nechystáte rovnou vkráčet do pomyslné náruče podvodníkům vám pomohou taktéž reference zákazníků. Má-li za sebou společnost už řadu let zkušeností v poskytování služeb a výsledkem jsou spokojení klienti, je to jednoznačně velmi dobré znamení.

Jak probíhá prodej ready-made společnosti

Nejdůležitějším krokem je převod ready-made na nového vlastníka, který oficiálně proběhne u notáře. Ten se odehrává odlišně v závislosti na tom, zda se jedná o společnost s ručením omezením nebo akciovou společnost.

U společnosti s ručením omezením se převádí podíl a dochází ke stanovení nového jednatele. U akciové společnosti proběhne převod akcií a zároveň se musí ustanovit nové představenstvo a dozorčí rada.

Kromě toho se během tohoto setkání vypracují finální návrhy na změny údajů firmy v obchodním rejstříku. Ty se následně řádně zapíší a nový vlastník může svou společností disponovat. Zajímá vás tato problematika? Více informací získáte na stránkách – parkerhill.cz.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments