Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessPočet franšíz narůstá, vyzkoušejte si podnikání pod zavedenou značkou

Počet franšíz narůstá, vyzkoušejte si podnikání pod zavedenou značkou

Chybějící nápad je velmi často tím důvodem, proč řada začínajících podnikatelů hodí takzvaně bílý ručník do ringu. Zkrátka a dobře si nevěří, respektive si říkají, že nemají, jak jinak se (čili bez nápadu) do světa podnikání dostat. Nemusíte však věšet hlavu, protože existuje franchisingpodnikatelská příležitost, které se neříká „ne”. Z posledních statistik vyplývá, že zájem o podnikání pod zavedenou značkou roste. A nelze se tomu divit, i množství franšízových konceptů začíná přibývat.

Projekt, který má nastartovanou budoucnost

Jak konkrétně bychom mohli popsat franšízovou společnost? Mluvíme o konceptu, který má před vašimi nově vzniklými společnostmi trochu navrch. Důvod je prostý – už má zkrátka zajeté jméno na trhu, má svou klientelu, dokonce i zvládnutou reklamu čili člověk, který si otevře franšízovou pobočku, prakticky nastupuje do už rozjetého vlaku. Může už čerpat z benefitů, které mu dřívější pobočky, už zajeté pobočky, přinesly. A to je nabídka, která se neodmítá, nemyslíte?

Ostatně to jsou důvody, které přitahují stále větší množství lidí do tohoto typu konceptu. Oproti době před deseti lety se zaznamenal několikanásobný zájem o franšízové podnikání, díky čemuž se franchising mohl i v tuzemsku markantně rozrůst.

Nejsou to jen zahraniční franšízy

Člověk se však velmi mylně domnívá, že prim hrají v tuzemsku spíše zahraniční franšízové koncepty, ale není tomu tak. Franšízoři v tuzemsku začínají stále aktivněji porážet ty zahraniční, i když právě díky zahraničním konceptům můžeme z tohoto typu podnikání těžit i u nás.

Pokud bychom se na franšízy podívali více z blízka, zjistíme, že zájem je hlavně o rozvojové franšízové systémy v oblasti služeb. Gastronomie je velkým tahákem také, v posledních letech došlo i v tomto odvětví k velkému rozmachu. Gastronomických franšíz je však v posledních letech tolik, že se v nich lidé začínají pomalu ztrácet, proto více atraktivní jsou v mnoha ohledech právě služby v jiných odvětvích.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments