Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůAuto MotoCestování obytným vozem. Stojí to za to?

Cestování obytným vozem. Stojí to za to?

Obytná auta nemusí být jen velká. Několika drobnými zásahy do vašeho osobního vozu si můžete zpříjemnit pobyt v kempu, ať už pod stanem nebo v jednoduchých chatkách. Vestavby do aut nabízí možnost, jak mít jen jedno auto, na více účelů. S přestavěným autem můžete bez problémů jezdit do práce, na druhou stranu o víkendech si můžete vyrazit kempovat – a z osobního auta je obytné během několika okamžiků.

Je Česko přátelské k obytným vozům?

Česká krajina skutečně má co nabídnout. Dechberoucí pohoří, rozmanitá krajina, okouzlující jezera i neobvyklé stavby a spoustu dalšího. Obytný vůz je skvělým způsobem, jak poznat co nejvíce z českého (ale samozřejmě i zahraničního) prostředí. Na našem území se nachází velká spousta kempů, které nabízí místa pro obytné i osobní vozy.

Kempy v ČR

Pokud bychom chtěli cestovat po Evropě, zjistili bychom, že jednotlivé kempy se velmi liší – jak standardy, tak také cenami. Pokud je kemp levný a obsahuje skromnou infrastrukturu, neznamená to, že si dovolenou neužijete. Může zde být čisto, klid a příjemná atmosféra. A naopak – předražený kemp může sice nabízet spoustu pohodlí poskytující pro obytné vozy, ale už nemusí být tolik udržované okolí.


Nevíte, jak správně vybrat povinné ručení? Zkuste kalkulačku povinného ručení.


Věnujte pozornost ceníkům

Když se chystáte ubytovat v kempu, to, na co byste se měli zaměřit jsou předpisy i ceníky. Ani ubytování v kempech totiž nemusí být nejlevnější. Dejte si pozor například na placení délky pobytu – některé kempy si účtují za pobyt od pátku do neděle 3 dny, jiné jen 2 (protože jde o dvě noci, které v kempu strávíte). Obvykle existuje také povinnost opustit kemp do stanovené hodiny, jinak musíte připlatit za další den. Někdy může být ceník poměrně složitý, protože může zahrnovat zpoplatnění každé osoby zvlášť, pak ještě poplatek za obytný dům, popřípadě poplatek za sprchy navíc a podobně.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments