Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZahradaVenkovní detaily, které dotváří útulné bydlení

Venkovní detaily, které dotváří útulné bydlení

To nejtěžší, tedy samotnou stavbu domu, máte úspěšně za sebou, takže teď už zbývá jen pár detailů a můžete se stěhovat. Právě tyto detaily ale tvoří osobitý ráz a podstatnou součást bydlení, takže odbýt je se rozhodně nevyplácí.

Paní, přišlo vám psaní!

Přestože ručně psaným dopisům už odzvonilo, poštovní schránky nadále zůstávají důležitou součástí bydlení. U moderních domů se budou nejlépe vyjímat nerezové poštovní schránky, u bydlení v klasickém až starodávném stylu zase dřevěné nebo železné s ozdobným kováním. Schránka by měla v podstatě kopírovat styl bydlení, můžete ji tedy sladit s barvou plotu, okapů nebo fasády. Schránku nezapomeňte patřičně označit.

Aby bylo doma bezpečno

Venkovní kliky na dveře neplní jen estetickou funkci. Vchodové dveře je vhodné opatřit bezpečnostním kováním, které poskytuje ochranu před vniknutím cizích osob a odvrtáním zámku. Můžete si vybrat ze třech variant – kování, které má z obou stran klasickou kliku, kování, které má z venkovní strany kouli a kování, které se z venkovní strany chytá za madlo. Osadit je můžete klasickou cylindrickou vložkou, tedy zámky FAB, je ale vhodné, aby měla překryt, který ji chrání před vylomením.

Chraňte si své soukromí

Plot chrání pozemek nejen před nezvanými hosty, ale také před zvědavými pohledy sousedů nebo kolemjdoucích. Nezapomeňte, že pokud plánovaný plot sousedí s veřejným prostranstvím nebo sousedním pozemkem, nebo pokud je vyšší než 2 metry, potřebujete územní souhlas. Oblíbené jsou tzv. dřevoplastové ploty, které jsou odolné a téměř bezúdržbové.

K plotu samozřejmě budete potřebovat ještě branku. Pokud nepotřebujete na pozemek zajíždět autem, stačit vám bude jednokřídlá, v ostatních případech je nutné volit dvoukřídlou. Branka by měla vždy ladit s designem plotu, ať už materiálově, nebo barevně. K živým plotům se nejčastěji umisťuje pletivová brána, dřevěná branka ale bude vypadat přímo pohádkově.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments