Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZahradaZahrada není jen o sekačce na trávu

Zahrada není jen o sekačce na trávu

Pravidelné sekání trávy se nevyhnete, o tom netřeba diskutovat. Není to ale zdaleka jediný kus s kategorie „zahradní techniky”, který se vám bude hodit. Některé jsou dražší, jiné levnější, další využijete jen jednou do roka nebo jste o nich ještě ani neslyšeli.

Nejasný výsledek

Na pohled zdravý trávník je skutečnou chloubou každé zahrady. Bylo by ale bláhové myslet si, že sekačka je to jediné, co budete potřebovat. Země potřebuje mnohem větší péči a pravidelnou údržbu. Bez přiložení ruky k dílu to nepůjde. Přizvěte si na pomoc nejen zahradní techniku, ale i zahradní nářadí. Chcete-li trávník bez plevele, drnů a nerovností, čeká vás náročná cesta. A výsledek na sebe nechá hodně dlouho čekat.

Vertikutátor

Jakmile posekáte trávu a necháte jen několik centimetrů dlouhé strniště, vezměte do parády vertikutátor. Pro mnohé neznámý stroj, ale pro kvalitní a zdravý trávník je zcela nezbytný. Zachází se s ní skoro stejně jako se zahradní sekačkou, práci ale odvádí jinou. Připraví totiž porost i půdu na novou etapu, provzdušní ji, rozdrtí drny a naruší ztvrdlou vrstvu země, rozseká zplstnatělé trsy a půdu načechrá. Jde sice jen do hloubky tři až pěti centimetrů, ale i toho bohatě stačí, aby se do země lépe dostaly živiny a především voda, která většinou zoufale schází. Díky vertikutátoru je půda konečně přístupná všem hnojivům, semínkům vzduchu i vodě a veškerá péče člověka bude mít zase smysl.

Strunová sekačka

Klasická sekačka na trávu se nedostane úplně všude, její velké rozměry jí to nedovolují. A právě proto je tu strunová verze, která působí subtilním dojmem, ale výkon má ohromný. Hravě si poradí s porostem na nedostupných místech. Díky působí zahrada udržovaně a nehyzdí ji zarostlá a zanedbaná zákoutí.

Křovinořez

Na co by náhodou nestačila strunová sekačka, na to si můžete pořídit silnější křovinořez. Ideální je na neprostupný porost nebo džungli ve svahu a příkopech, pokud je přímo na zahradě nebo v těsné blízkosti domu a plotu máte. Není třeba se bát ani náročného terénu, křovinořezy jsou uzpůsobení i na velmi tvrdou a těžkou práci.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments