Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro MužeVybíráme správné golfové hole

Vybíráme správné golfové hole

Golf je atraktivní sport. Začít věnovat se mu můžete i vy. Potřebujete k tomu ovšem správné vybavení. Jak vybrat golfové hole?

Délka je stěžejní

U většiny lidí je dostačující standardní délka hole. Ta však může být mírně odlišná napříč různými výrobci. Pro ženu to znamená, že odpovídá tělesné výšce cca 160 až 175 cm. U mužů se počítá s běžnou výškou postavy v rozmezí 170-185 cm. Dámské hole bývají navíc nejen kratší, ale také pružnější a lehčí.

Jestliže tomu vaše tělesné proporce neodpovídají, můžete si například zvolit prodlouženou délku. Svou tělesnou výšku a výšku zápěstí od země, což jsou parametry, které jsou pro správný výběr stěžejní, musíte vždy změřit v obuvi. Internet nabízí také nejrůznější konfigurátory, kde se můžete pro základní představu zorientovat a délku golfové hole si spočítat.

Využití hole

Podle využití hole, které navíc souvisí i s jejich materiálem, rozdělujeme golfové hole na několik kategorií. Jsou to:

Dřeva

Tzv. dřeva neboli woods se původně vyráběly z hikorového dřeva. Typická je pro ně velká hlava a dlouhý shaft. Používají se pro dlouhé rány. Rozdělují se dále na tzv. drivery a fairwayová dřeva. Driver je nejdelší hůl, která zároveň má i největší hlavu. Navíc má nízký loft. Fairwayová dřeva lze považovat za menší alternativu driverů.

Hybridy

Hybridy stojí na pomezí mezi dřevem a železem a patří k nejmodernějším typům holí. Typické je u nich nízké těžiště a široká patka. Co do použití je neutrální. Hrát s ní lze delší i kratší rány, hodí se pro rány z odpaliště i fairwaye.

Železa

Hole zvané železa se skutečně ze železa vyrábějí. Jsou to nejpoužívanější hole v setu. Mohou být různě dlouhé s odlišným způsobem využití. Obvykle u nich platí, že se stoupajícím číslem hole se mění loft a délka shaftu.

Wedge

Wenge jsou v podstatě specifickým typem želez. Charakteristická je pro ně litá nebo kovaná hlava, mají rovněž velkým loft a vysoké vyklenutí spodní hrany hlavy. Jedná se o golfovou hůl pro krátkou hru nebo přihrávku k jamce. Jejím základním rysem je velmi všestranné využití.

Puttery

Puttery vykazují specifický sklon, který je menší než 10°. Používají se pro jediný účel: Doklepnutí míčku do jamky. Existuje několik typů putterů odlišných například délkou shaftu a jeho zahnutím nebo tvarem hlavy.

Které golfové hole skutečně potřebuje začínající hráč

Holí tak existuje celá řada, ne všechny je však nutné ihned kupovat. Maximální počet holí v bagu odpovídající celkem 14 kusům začínající hráč určitě nevyužije. Pro vstup do světa golfu je nejvhodnější tzv. půlset. Ten obsahuje 6 nebo 7 holí.

Set může být již připravený tak, jak jej navrhl výrobce. Případně si můžete jednotlivé hole vybrat sami. První možnost vyhovuje začátečníkům, kteří se vydávají na první lekce. Pro lidi bez zatím nevyhraněného stylu se jedná o dostačující řešení.

Už připravená sada je navíc i levnější oproti tomu, pokud byste si pořizovali všechny hole zvlášť.

V závislosti na tom, jestli si kupujete celý golfový set nebo jen půlset, obvykle pohromadě najdete 1 až 3 dřeva, 3 až 6 želez a 1 až 2 wedge. Zajímavou nabídku golfového vybavení najdete na stránkách rulyt.cz.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments