Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro ŽenyMódaPodle čeho vybrat správnou moto bundu?

Podle čeho vybrat správnou moto bundu?

Dnes existuje takové množství motorkářského oblečení, že vybrat to správné dá zabrat. Jedním ze základních kousků výbavy každého motorkáře je moto bunda, která musí vydržet zimu, déšť, odření i případné pády, což znamená udržet chrániče na svých místech. První volbou, před kterou stanete, je výběr materiálu.

Textil, nebo kůže?

Z bezpečnostního hlediska vede silná kůže – ta kvalitní vydrží i smýkání po asfaltu. Dokonale přilne k tělu, takže při jízdě nevlají rukávy ani cípy ve větru. Nevýhodou je poměrně horší odolnost vůči povětrnostním vlivům – i moto bunda s impregnací ztrácí voděodolnost po prvním dešti. Další nevýhodou je, že nenabízí možnost odvětrávání, takže ji využijete nejspíš jen v chladnějším počasí.

Textilní bundy jsou nabízené v široké škále barev i střihů. Dají se nosit jak v teplých, tak studených dnech a ty kvalitnější jsou opatřené Gore-Tex vrstvou, která zajistí nepromokavost. Při jízdě vám dají větší pocit volnosti a ty letní varianty mají důmyslný systém odvětrávání. V chladných dnech pod ně snadno obléknete třeba svetr.

Vše musí dokonale padnout

Stejně jako moto kalhoty nebo jiné motorkářské oblečení si bundu budete muset vyzkoušet. Motocyklistické oblečení má především chránit, proto je nezbytné ujistit se, že všechny chrániče padnou na správné místo a nebudou se při pohybu posouvat. Oblečení se vám nejspíš bude zpočátku zdát těsné, ale po chvilce nošení se přizpůsobí tvaru těla a o něco se vytáhne.

Pokud už máte nakoupené kalhoty a moto rukavice, vezměte je při vybírání bundy s sebou. Je dobré vyzkoušet, že k sobě vše dobře pasuje. Některé kalhoty se dají zipem sepnout s bundou dohromady a vytvoří tak mnohem bezpečnější kombinézu. Rukávy bundy nesmí být moc dlouhé, jinak přes ně nenatáhnete rukavice. Pokud plánujete delší cesty, hodí se, aby bunda měla kapsy na doklady, telefon a klíče. Do vnitřních kapes můžete v zimě umístit hřejivé polštářky.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments