Pondělí, 5 června, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZprávyJak ušetřit při koupi notebooku

Jak ušetřit při koupi notebooku

Koupě notebooku představuje pro většinu z nás vyšší finanční investici. Proč se nevyplatí šetřit za každou cenu a jakým způsobem je možné náklady na pořízení nového zařízení snadno snížit?

Komu se (ne)vyplatí levný notebook

Levný notebook vykazuje nižší výkon, což je parametr, který nemusí být na překážku v okamžiku, kdy na výkonnosti nelpíte.

Typicky je to ve sféře kancelářských notebooků, kdy majitelé například jen pracují s kancelářským balíkem, vyřizují e-maily nebo potřebují pouze nenáročný software. Střih videa nebo kreslení v CAD už však vyžaduje výkonnější hardware.

V takovém případě se však vyplatí dbát i na konstrukční návrh vašeho zařízení a zaměřit se na použité materiály. V nízkých cenových relacích patří k nejčastějším materiálům hlavně plast. V případě vyšších modelových řad už bývá použit kov, většinou hliník.

Takový notebook je lehčí a méně se přehřívá, neboť kov lépe vede teplo. Prakticky tak můžeme říci, že skutečně častým používáním své zařízení tak snadno „neutavíte“. Nízká hmotnost a značná odolnost proti nárazům je pak vlastní hořčíkovým slitinám.

Běžně se tak životnost těch nejlevnějších modelů pohybuje v době jen málo přesahující záruční lhůtu. Notebook může vydržet pouze 3 roky, zatímco kvalitní model při dobrém zacházením vydrží úspěšně sloužit i 10 let.

Proč si vybrat repasovaný notebook

Repasované notebooky neboli repasy představují vhodný způsob, jak ušetřit. Jedná se o použitá zařízení, která se berou z firem, z předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo se vrátily v zákonné lhůtě. Poté se notebooky repasují a prodávají koncovým spotřebitelům.

K repasování se používají notebooky z vyšších modelových řad, které někdy najdete v obchodech i pod označením manažerské notebooky. Ostatně vzhledem k minimální životnosti levnějších zařízení by se repasování jinak ani nevyplatilo.

Vezmeme-li v úvahu, že životnost takovýchto zařízení je v řádu mnoha let, pořízení levnějšího stroje se v konečném důsledku i tak vyplatí. Cena je běžně nižší řádově o desítky procent ve srovnání s novými kusy.

Jediným úskalím repasování může být skutečnost, že použitý notebook pochází z pracovního prostředí. Nejedná se tedy zpravidla o vysoce výkonná zařízení vhodná například na hraní her.

Repasované zařízení je tedy používané, což podmiňuje i výskyt možných kosmetických vad, jako jsou drobné oděrky. Ty však nemají vliv na funkčnost a tato skutečnost je vždy i ověřována. Notebooky před prodejem ke koncovému spotřebiteli procházejí testováním a případné vadné díly se vyměňují.

Samozřejmě se počítá i s tím, že se navzdory veškeré péči mohou vady projevit i později, neboť do té doby byly skryté. Proto si kupujete notebook se zárukou, a to v zákonné délce 12 měsíců.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments