Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůCestováníSeberte nafukovací čluny a vyrazte na vodu! V západních Čechách vás čeká...

Seberte nafukovací čluny a vyrazte na vodu! V západních Čechách vás čeká dokonalá jízda!

Konečně je tady léto a s ním i všechny radovánky. Pro spoustu lidí se léto nese v duchu dovolené, výletů a právě i sjíždění řek. Letos je to navíc ještě o to víc příjemnější, protože je na rozdíl od spousty zahraničních aktivit sjíždění domácích řek bez jakýchkoliv omezení. Kam ale vyrazit za kvalitní vodou a pěkným prostředím?

Letos vám určitě odpadnou minimálně takové problémy, jako je kontrola průchodnosti řek. Na rozdíl od jiných let, kdy je v České republice nedostatek vody v letních měsících, je letošní úroveň řek naopak mnohdy až na povodňové úrovni. Určitě tak získáváte hned do startu mnohem větší počet šancí, kam vzít nafukovací čluny a partu správných lidí. My vám doporučíme západní Čechy.

Majestátný hrad Loket a jeho okolí

Řeka Ohře protéká celými západními Čechami a poté se v Litoměřicích vlévá do Labe. Právě v západních Čechách, kde je její nejzajímavější část, je možnost výborného sjíždění vody. Řeka je zde poměrně klidná, má široký průtok a je tady minimum jezů, které je potřeba sjíždět. Takže je naprosto dokonalá i pro začátečníky co jedou na vodu poprvé.

Hlavní jsou ale zastávky, kterých nabízí řeka Ohře neuvěřitelné množství. Tou nejoblíbenější částí řeky je pasáž mezi městy Sokolov a krajským městem Karlovy Vary. Po trase totiž najdete dvě významné lokality kam partu a nafukovací čluny vzít.

Pro milovníky historie, nebo pohádek, budete na řece Ohři projíždět krásným městem Loket. To je v zákrutě řeky a i také město zdědilo název z typického tvaru v podobě ohnuté paže. Historické centrum města se přitom bude tyčit vysoko nad vámi a tomu vévodí hrad, který vyhrál spoustu cen, včetně několika výher v kategorii nejhezčího hradu v České republice. Hrad jako takový i včetně historického centra dokonce stojí určitě za zastávku a prohlídku.

Unikátní skalní útvar „Svatošské skály“

Pokračující tok řeky Ohře se začne postupně zavrtávat do soutěsky mezi výšinami. Z vody je na zalesněné kopce s občasnými skálami nádherný výhled a v parném létě je tu dokonalé prostředí. Přibližně sedm kilometrů po průjezdu městem Loket, vás čeká nejhezčí skalní útvar na západě a určitě i jeden z nejhezčích v celé republice.

Svatošské skály jsou soustavou skalních věří, které vznikly blokovou odlučností místní žuly. Svůj název získaly díky místní pověře, kdy tudy šel svatební průvod, který se proměnil ve skálu. Přímo u skal budete míjet houpací lávku pro kola i pěší turisty a hned za ní je zastávka naproti skalám. Zde máte možnost nejen odpočinout, ale také se výborně občerstvit v místní hospodě. Místo je ale velice frekventované, protože je oblíbené nejen vodáky, ale míří sem denně i stovky turistů a cyklistů.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments