Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZprávyZbožíVirtuální realita vás dovede k památkám

Virtuální realita vás dovede k památkám

Kolem virtuální reality se potuluje spousta předsudků. Pravda je ale taková, že je to jedna z technologií, která se umí skvěle přizpůsobit době a potřebám lidí i firem. Prohlídky památek napříč celou republikou jsou toho důkazem.

Lepší a lepší

Sama virtuální realita by na takový projekt nestačila, je třeba rozšířená realita, která umožňuje vytvářet a realizovat projekty na míru. V systému, kde se představují jednotlivá města, odhalují se skrytá zákoutí a povídá se o památkách a zajímavých místech, provádí se hrady a zámky a prozkoumávají se muzea a galerie, je zapojená už celá řada českých měst a turisty vyhledávaných oblastí. A neustále přibývají. Není se čemu divit. Jde o jedinečnou, moderní a především intuitivní, nevtíravou a nenáročnou formu poznání.

Řešení z nouze?

V době, kdy tu řádil covid a byl v plné síle, dostala se rozšířená realita do popředí. Díky svým “schopnostem” umožnila lidem opustit domov a prohlédnout si místa, která jim v tu chvíli byla zapovězená. Fungovala jako záchranné lano, když se vše hermeticky uzavřelo před světem.

Naštěstí okamžik slávy se zlepšením epidemiologické situace nepominul a tato technologie je živá i nadále. Roste a vyvíjí se přesně tak, jak lidé potřebují. Města používají rozšířenou realitu ke své propagaci, k šíření povědomí o památkách a zajímavých cílech výletů, o historii. Je to naučné a zábavné. A děti i dospělé kombinace poznání a moderních technologií zkrátka baví.

Sama virtuální realita by dokázala památky také hravě představit, ale díky rozšířené realitě je celý proces mnohem zajímavější. Díky počítačem vytvořeným objektům, 2D a 3D animacím a vizuálním efektům a videím je záznam skrz brýle, tablet, fotoaparát nebo telefon o úroveň výš. Můžete totiž zalovit v historii nebo se spojit se svým průvodcem. Neomezujte se a nechte si vytvořit projekt na míru tak, abyste vystoupili z davu. Rozšířená realita je pro to jeden z nejlepších nástrojů.

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments