Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceInternetVěděli jste, že nejlepším pojištěním dětí je kvalitní pojištění rodičů?

Věděli jste, že nejlepším pojištěním dětí je kvalitní pojištění rodičů?

Rodiče chtějí pro své děti vždy jen to nejlepší. To platí i v případě pojištění. Často se tak stává, že platí svým dětem někdy zbytečná pojištění a na sebe přitom ani nepomyslí. V praxi se můžeme setkat i s případy, kdy jsou kvalitně pojištěné děti a rodiče ne. Nejlepším pojištěním dětí však je pojištění rodičů. Proč?

Položme si jednoduchou otázku: V případě, že by se vám (rodičům) něco stalo, kdo obstará dostatečný finanční příjem pro rodinu, když nebudete moct chodit do práce? Malá nápověda- vaše děti to nebudou.

Dobře pojistit sebe jako rodiče znamená zabezpečit celou rodinu. Vedete-li své děti k zodpovědnosti a chcete jim zajistit dobrý život, začnete pojištěním sebe sama.

Pojištění rodiče

Jako rodiče byste měli začít se sjednáním životního pojištění. Každé kvalitní životní pojištění by mělo zahrnovat tato rizika:

  • Smrt
  • Invalidita
  • Vážná onemocnění
  • Pracovní neschopnost

Výběr životního pojištění zvažte a proberte všechny dostupné možnosti. V případě, že je na vás jako na živiteli rodiny závislá manželka nebo děti, to bude právě životní pojištění, které vám bude krýt záda, kdyby se s vámi něco stalo.

Pojištění dětí

Pokud se chystáte pojistit i své děti, vybírejte pečlivě. V pojištění dětí často rodiče chybují. Rodiče pro své děti uzavírají pojistné smlouvy, které poslouží spíše v případě krátkodobých problémů jako je například odškodné po úrazu. Taková pojistka je ale spíše bolestným, v případě vážného onemocnění vám trn z paty nevytáhne.

Doporučujeme zaměřit se spíše na pojištění, která pokryjí rizika plynoucí z vážné nemoci nebo trvalých úrazů dětí.

Právě trvalé následky mohou způsobit nadměrné výdaje spojené s léčbou dítěte. Rodinu vážná nemoc nebo úraz dítěte zatíží také v případě, že jeden rodičů bude muset zůstat doma s dítětem a pečovat o něj.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments