Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro ŽenyMódaJaké letní šaty si přibalit na dovolenou?

Jaké letní šaty si přibalit na dovolenou?

Dovolená – a převážně ta u moře – přímo vybízí k vytažení kousků, které ve svém šatníku po celý rok bedlivě schováváme. V běžných pracovních dnech přece jen potřebujeme spíše reprezentativní outfit, zatímco do města něco stylového a pohodlného. Dovolená ale přímo vybízí k rozvernosti a nespoutanosti.

Co s sebou?

Před dovolenou trpíme nerozhodností, co s sebou zabalit. Jaké oblečení budu potřebovat? Co s sebou na pláž? Na večeři? Do baru? Na výlet do města? Vedle kufru se začíná nekontrolovatelně vrstvit oblečení, které se do něj rozhodně nevejde. Proto je třeba začít přemýšlet prakticky – a jedním z nejpraktičtějších kousků jsou dámské šaty letní.

Maxi šaty nesmí chybět

Nic vám na fotkách neprodlouží postavu a nevytvoří romantičtější look než právě maxi šaty. Samozřejmě ale platí, že čím prodyšnější, tím lepší.Proto je třeba vybírat z materiálů, jako je bavlna, len, hedvábí nebo madeira – lehká látka s výšivkou s dírkami.

Nezapomeňte ale věnovat pozornost i délce maxi šatů. Delší modely, ke kterým potřebujete nosit podpatky, abyste je netahala po zemi, raději nechejte doma. V parných dnech u moře se chůze na podpatcích stává větším utrpením než obvykle. Zabalte si tedy raději takové maxi šaty, které budete moci pohodlně nosit i s letními sandály.

Šaty bez ramínek pro bezchybné opálení

K moři vyrážíme také za bronzovou pletí. A tu jistě nechceme narušit nevzhlednými proužky na ramenou. Proto by ve vašem kufru neměly chybět letní šaty bez ramínek, se kterými budete moci vyrazit na celodenní výlet beze strachu, že by vám ho vypálená ramínka připomínala ještě několik měsíců.

O tom, že i v takových situacích je potřeba svou kůži chránit opalovacím krémem, snad ani není třeba hovořit.

Schovejte se před sluníčkem s volánky

Pravým opakem dříve zmiňovaných šatů jsou modely, které vám ramena ochrání. Při každodenním vystavování se slunečním paprskům může snadno dojít k podráždění nebo spálení kůže. A právě ramena jsou často nejpostiženější oblastí.

Z takové patálie vám snadno pomohoušaty s volánkovitými rukávy, které ramena překryjí, ale zároveň budou dostatečně vzdušné, abyste se v nich nepotily. Skvěle budou vypadat šaty s květinovými vzory nebo veselými letními barvami.

S páskem máte šatů dvakrát tolik

Ať už budete mít kufr napráskaný sebevíce, jeden tenký opasek se vám do něj jistě vleze. A když si na něj uděláte místo, nebudete toho litovat. Díky pásku totižzískáte téměř jednou tolik variant k vytvoření originálního outfitu. Jeden den můžete vyrazit ve volných a rozevlátých maxi šatech, druhý den je doplníte páskem a získáte splývavé šaty s hezkou siluetou.

Pásek vám také pomůže sjednotit styl. Pokud si vezmete pásek ve stejné barvě, v jaké nosíte sandály, pak díky tomuto doplňku snadno doladíte i květinové šaty.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli šaty, mějte na paměti, že letní dovolená by se měla nést v duchu veselých barev. Dívejte se tedy po o světlých a zářivých odstínech. Odvážnější mohou sáhnout i po neonových barvách, pro romantické duše jsou zde květiny a divočejší povahy se mohou vyřádit exotickými vzory.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments