Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZdravíSložení cigarety

Složení cigarety

Názory na užívání tabákových výrobků jsou často velmi protichůdné. Jedni na tuto zálibu nedají dopustit, druzí jsou zarytí odpůrci hlásající veřejný odpor. Proč ale vlastně tak zdánlivě obyčejná a bezvýznamná rostlina rozděluje společnost na dva nesmiřitelné tábory? Za většinou těchto názorových rozporů stojí čím dál častěji zmiňovaná otázka škodlivosti. Přestože dříve byla široká veřejnost těmto produktům spíše nakloněná a mnohdy byly dokonce lékaři doporučovány pro své blahodárné účinky, v současnosti se tento přístup obrátil o tři sta šedesát stupňů, a zejména zdravotníkům se staly trnem v oku. Jasně se totiž začalo ukazovat, že jejich užívání má na tělo řadu negativních dopadů.

V čem je zakopaný pes?

Důvodem, proč si tato záliba vybírá svou daň na našem zdraví je především složení samotných produktů, respektive látky, které se během užívání uvolňují. U klasických výrobků dochází k uvolňování požadovaného nikotinu na základě spalování tabáku. Právě během procesu hoření se do těla dostávají škodlivé toxické látky, z nichž jsou nejznámější:

  1. Oxid uhelnatý
  2. Dehet

Elegantní řešení

Ačkoliv se zdánlivě jedná o neodmyslitelnou součást celého rituálu, není tomu tak. Nové generaci elektronických alternativních výrobků se poměrně elegantně daří do velké míry utišit protesty odpůrců. Těmto novým produktům se totiž ožehavý proces hoření podařilo lehce obejít. V současnosti se těší velké oblibě například Pulze, zařízení na zahřívaný tabák. Požadovaný nikotin se při užívání těchto zařízení uvolňuje na základě pouhého nahřátí náplně. Nedochází tak ke vzniku klasického kouře, který způsobuje většinu negativních efektů běžně spojovaných s užívání klasických produktů. Pulze vám tak již nemusí dělat starosti:

  • Zažloutlé zuby a nehty
  • Zápach oblečení
  • Zadýmené místnosti

Rovněž se celková škodlivost snižuje až o 94 %. Tyto technologické vychytávky proto představují skvělou alternativu, která uživatelům nabízí možnost zachovat si své oblíbené zvyky, a zároveň alespoň částečně ulevit organismu.

Autor: Elena Gotfried

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments