Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessHledám práci: co si nesmím v zaměstnání dovolit?

Hledám práci: co si nesmím v zaměstnání dovolit?

Hledám práci? Pak je potřeba nejen absolvovat výběrové řízení a pohovor, poté co nastoupím, je potřeba dodržovat také vnitřní řád firmy. Pracovníci podepisují hmotnou zodpovědnost, která je podle zákoníku práce omezená. Pokud zaměstnanec způsobí škodu, zaměstnavatel po něm může vymáhat pouze 4,5 násobek jeho platu, bez ohledu na výši škody.

Hledám práci v Praze i okolí

Hledám práci
Hledám práci

Pokud hledám práci, získám ji a poté podepíši hmotnou zodpovědnost, jsou situace, kdy hradíte škodu bez omezení. Tímto případem je například škoda způsobená v podnapilém stavu. Zaměstnavatel vám tohle však musí prokázat, například svědectvím kolegů.

Pokud ve chvíli, kdy hledám práci, přistoupím na podpis hmotné odpovědnosti, pak musím počítat s tím, že ručím za pokladnu s penězi, zboží ve skladu, apod. Výhodu má tato dohoda pro zaměstnavatele, který nemusí prokazovat zavinění zaměstnance. Zaměstnanec hradí celou škodu a neuplatňuje se zde 4,5 násobek platu.

Kdy lze od dohody odstoupit?

  • vykonáváním jiné práce
  • pokud jsem převeden na jiné pracoviště

Plnou cenu zaměstnanec hradí za ztracené věci. Pokud hledám práci a jsem přijat na novou pozici, může po mě zaměstnavatel chtít uhradit konkrétní ztracené věci – notebook, telefon, které vám poskytl. Jako zaměstnanec máte povinnost hlídat také majetek firmy. Když ve skladu spatříte požár, musíte nejprve zavolat hasiče, nemůžete jen tak odejít domů. Zaměstnavatel vám musí vinu prokázat, s  výjimkou případů odpovědnosti za schodek na svěřených hodnotách a při ztrátě věcí.

Ve chvíli kdy hledám práci a najdu ji, je možné si sjednat pojistku odpovědnosti za škody z výkonu povolání.  Pro OSVČ jsou jiné produkty, které jsou podstatně dražší a nabízí jiné plnění.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments