Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůBydleníKávové automaty: Jak je vybrat a jak o ně pečovat?

Kávové automaty: Jak je vybrat a jak o ně pečovat?

Kávové automaty jsou oblíbenou volbou do domácnosti kávových gurmánů i do kancelářských budov, hotelů, restaurací, barů či konferenčních sálů. Jde o plně sofistikované kávovary, které umí připravit vynikající espresso stisknutím jediného tlačítka. A to není všechno – už při výběru můžeme sáhnout po luxusnějších kouscích, které nám udělají radost pomocí řady dalších vychytávek. Se správným servisem nám budou dobře sloužit řadu let.

Co všechno umí kávové automaty?

Automatický kávovar většinou již předem vybíráme se záměrem umístit jej do frekventovanějšího provozu, tedy do zmiňovaných kancelářských prostor či restaurace. I tak bychom se ale měli zamyslet nad tím, kolik šálků kávy denně budeme chtít uvařit a spolu s tímto požadavkem se teprve obrátit na výrobce či distributora. Profesionální kávové automaty většinou zvládnou přípravu až 150 šálků kávy denně, a to s vysokou nezávislostí na obsluze a nepříliš vysokými nároky na čištění. Automatické kávovary často obsahují trysku s horkou párou, pomocí které můžeme vytvářet i mléčné variace kávových nápojů, tedy latte, cappuccino či třeba latte macchiato. Najít však můžeme i takové typy, které se mimo této trysky mohou pochlubit také speciální hadičkou, díky které lze čerpat mléko přímo z krabice či z nádržky. Kávovary s touto funkcí často zvládají mléčnou pěnu připravit samy, bez asistence zkušeného baristy. Jsou tedy vhodnou volbou pro reprezentativní místa, na kterých se chceme blýsknout profesionální kávou.

Jak o kávové automaty pečovat?

Ani ten nejluxusnější kávovar se o sebe nestará úplně sám, automatické kávovary vás však povětšinou upozorní na to, co je zrovna třeba vyčistit. Nejčastěji jde samozřejmě o kávová sítka či lis na mletí kávy, dále pak okolí prostor, ze kterých kávovar čerpá vodu nebo mléko. Dbát bychom přitom měli především na rady výrobce – kávové automaty bývají vždy vybaveny přehledným manuálem, díky kterému se dozvíme, co a jak čistit. Společnost, u které kupujeme kávovar, je třeba vybírat i s ohledem na budoucí servis. Bude možné u společnosti zajistit opravu nebo údržbu kávovarů? Pokud ano, určitě jde o dobrou volbu.
Nápojová Ambulance – odborníci na kávu

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments