Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessNová doba si žádá nové řešení v podobě vozů CNG aneb za...

Nová doba si žádá nové řešení v podobě vozů CNG aneb za málo peněz hodně muziky s Honzou Vančurou

Honzu Vančuru bude znát drtivá většina pouze jako výtečného zpěváka ze skupiny Plavci. Málo kdo však ví, že je rovněž velmi zdatným řidičem. Automobily různých značek i kvalit řídí od roku 1966, kdy stihl ujet neuvěřitelných 3 miliony kilometrů. Určitě nám dáte za pravdu, že je to číslo, o kterém si může celá řada zaběhnutých řidičů nechat jen zdát. Tato skutečnost mu umožnila, aby se stal testovacím jezdcem Pražské plynárenské. Přes jeho široký rozhled však vůz s pohonem na stlačený zemní plyn vyzkoušel poprvé. Pokud přemýšlíte, zda si tento typ vozidla pořídit, věnujte pozornost následujícím řádkům.

Snad zatím nejdelší cesta Honzy Vančury vedla do vzdáleného Řecka. Bylo to na konci 80. let, kdy se vydal navštívit svou kamarádku. Spojil hned dva v jednom – tedy návštěvu s poznávacím zájezdem a udělal si delší dovolenou. Zpátky se vracel za měsíc, ale na svůj účet schopného řidiče si připsal dalších úctyhodných 5 500 kilometrů.

Projekt s Pražskou plynárenskou

Se společností Pražská plynárenská, která si jej vybrala snad právě pro jeho řidičské schopnosti, se domluvil na roli testovacího jezdce. Mile rádi mu zapůjčili, pro tyto účely vůz ze své CNG půjčovny. Představitel jejího představenstva pan Ing. Pavel Janáček uvádí, že autopůjčovna slouží hlavně pro ty, kteří projevili zájem o využití zemního plynu v dopravě. Chtějí si vozy CNG a jeho pozitivní vlastnosti vyzkoušet na vlastní kůži. Rovněž s úsměvem dodává, že i pouhá jediná jízda stačí mnohdy k tomu, aby se případní zájemci rozhodli pořídit si takovýto vůz nastálo. I v tomto bodě jde Pražská plynárenská proti proudu vody, zároveň se svými partnery dokážou zajistit při pořizování nového vozu slevu ve výši 35%.

Jízda, která vám nezruinuje peněženku

Honzu Vančuru v rámci koncertní šňůry po celé ČR, kde společně se svou skupinou dělal svým fanouškům radost, napadlo, na kolik takové cestování vyjde. Během jediného týdne ujel až 900 kilometrů, což není zrovna málo. Výsledek jej samotného mile překvapil – 1 km lehce přesahuje 1Kč.

Vozy na stlačený zemní plyn šetří vaší peněženku, ale také životní prostředí. Mimo to se pyšní skvělými jízdními vlastnostmi, které jsou plně srovnatelné s benzínovou variantou. Za zmínku stojí také pohon 110 kW, který vozu dodává tu správnou dynamiku. Ta o sobě dá vědět především na dálnicích v podobě svěží jízdy. Během koncertování musí sebou Honza Vančura převážet i mnoho nezbytností, které je nutné někam uložit. Ani v tomto ohledu VW Touran nezklame! Nabízí dostatek úložného prostoru, kde nepřekáží tlakové nádoby určené na zemní plyn, jako tomu bylo v minulosti. Ty jsou precizně skryty pod podlahou, a tak neubírají žádné místo, které lze prakticky využít.

Tankování zvládne každý

Pravděpodobně vás už určitě napadlo, kde Honza při tak dlouhých cestách, které křižuje s VW Touranem v rámci ČR tankuje. Nemusíte se obávat, že zůstanete někde stát či toho, že je to nějak složité. Zpěvák potvrzuje, že doplňování zemního plynu zabere jen o něco málo déle, než u tankování běžnými palivy. Přičemž tankovat můžete až na 90 veřejných CNG plnících stanicích, které jsou od sebe vzdáleny přibližně 100 kilometrů. Nutno podotknout, že dojezd automobilů s pohonem na zemní plyn činí až 250 kilometrů.

Jestliže během cesty přehlédnete čerpací stanici, nepropadejte panice. V případě, že vám dojde zemní plyn, vás palubní počítač upozorní, že začíná čerpat z benzinové nádrže. CNG automobily mají mimo nádrže na zemní plyn i nádrž na běžné pohonné hmoty. V případě, že vás zajímá ekologické i ekonomické cestování, sledujte další příběhy na fb Pražské plynárenské, kde Honza Vančura průběžně přidává nové poznatky. Pokud si chcete takovou jízdu „nanečisto“ vyzkoušet, oslovte autopůjčovnu Pražská plynárenská, kde vám maximálně vyjdou vstříc.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments