Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessOd nákupu až po servis. Starejte se o své CNC stroje, aby...

Od nákupu až po servis. Starejte se o své CNC stroje, aby vám vydržely

CNC stroje, jejichž největší předností je dokonale přesné obrábění, dnes také fungují jako chytrá zařízení. Umí o sobě dát vědět. Mohou být připojené k internetu, a kromě pravidelného zpravodajství o obráběcím procesu se tak velmi rychle dozvíte i to, že mají nějaký problém. To vám velmi výrazně může zjednodušit pravidelnou údržbu a kontrolu.

1. Kvalitním nákupem vše začíná

Když už se rozhodnete pro nákup CNC stroje, dbejte na jeho výběr. Ať už sáhnete po CNC laserovém řezacím stroji, plazmové variantě nebo stroji pro řezání vodním paprskem, doporučujeme se obrátit na zkušeného prodejce, kterému nejen že můžete věřit, ale je schopen vám s výběrem poradit a přizpůsobit ho vašim individuálním potřebám. Správně zvolený CNC stroj totiž velmi výrazně přispěje k automatizaci a zefektivnění vaší výroby.

2. Servis je nutný provádět pravidelně

Nákupem to sice začíná, ale rozhodně nekončí. Servis CNC strojů je nutností, pokud chcete, aby vám sloužily po co nejdelší čas. Jak je známo, nejlepším opravářem je vždy prevence, proto se vyplatí s CNC stroji neexperimentovat, používat je striktně dle pokynů výrobce a pravidelně je nechat kontrolovat. Kromě záručního i pozáručního servisu doporučujeme pravidelné kontroly alespoň jednou ročně i v případě, že se vám zdá vše být v absolutním pořádku. Můžete se tím vyvarovat budoucí náročnější opravě.

3. Když je nutná oprava…

CNC stroje jsou velmi složité a komplikované, proto není divu, že se v nich čas od času něco porouchá. Při správném používání a troše štěstí by mělo jít o maličkosti, které jednoduchá oprava CNC strojů flexibilně vyřeší. Výhodou je, že ji lze realizovat pomocí tzv. servisu na telefonu. Skrze vzdálenou diagnostiku, kterou umožňuje propojení daného stroje a servisního střediska, dojde k analýze poruchy a často i samotné opravě či přeprogramování stroje na dálky. Servisního technika tak občas nemusíte ani vidět naživo.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments