Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
Domůpro MužePříchod nového potomka

Příchod nového potomka

Dozvěděli jste se, že se Vaše rodina zanedlouho rozroste o dalšího člena a nevíte, co Vás čeká? Co všechno budete potřebovat? Kde to sehnat? Jak se mohou zapojit tatínkové?

Příchod nového potomka je obrovská životní změna, na kterou se mnoho budoucích rodičů pečlivě připravuje několik měsíců před jeho narozením. Většina žen si vyhledává první informace o rodičovství na internetu. Zjišťují, jaké fyzické změny je čekají, vypočítávají předběžný den porodu a vyhledávají, co budou potřebovat do začátku. A že jde o opravdu velký začátek dokazuje i fakt, že ačkoli ženy ještě neznají pohlaví, už pokukují po obchodech od dětských bazárků po specializované prodejny jako např. Feedo.   

Do začátku toho není třeba zrovna málo a každá maminka chce svému miminku dopřát to nejlepší. Budoucí rodiče se tak vrhají do nákupů od oblečení přes dětský nábytek, kočárek, potřeby pro kojení a krmení až třeba k pomocníkům jako jsou dětské chůvičky a monitory dechu. Zvlášť u prvorozených dětí dávají rodiče přednost kvalitnímu dětskému zboží za rozumnou cenu.

A co na to tátové?

Kromě výbavičky je ale potřeba vyřešit i jiné záležitosti, např. výběr porodnice, domluvit se se zaměstnavatelem o způsobu práce před porodem nebo nástup na mateřskou dovolenou. Trendem dnešní doby je umožnit otcům více kontaktu s dětmi, důkazem je nově uzákoněná otcovská dovolená.  Díky ní může otec trávit první dny života svého dítěte společně s rodinou, a přitom nepřijít o výdělek. Stále populárnější je i převzetí péče o dítě otcem. Pokud žena vydělává více, pak se v některých rodinách o miminko stará tatínek. Možné to je ovšem až po uplynutí šestinedělí. Otec může pobírat peněžitou pomoc v mateřství a poté rodičovský příspěvek. Musí ovšem předem písemně uzavřít s matkou dítěte dohodu, že bude o dítě pečovat. Tyto záležitosti se vyřizují na okresní správě sociálního zabezpečení.    

Přestože počet otců na mateřské není nijak extra vysoký, stále roste. Ale kdo ví. Možná jednou díky tomu bude Den otců alespoň stejně tak populární, jako je Den matek.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments