Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessStrojírenství se dlouhodobě potýká s nedostatkem techniků

Strojírenství se dlouhodobě potýká s nedostatkem techniků

Koronavirová krize dohnala mnohé společnosti ke krachu. Mnohé firmy začaly vlivem nedostatku práce propouštět. Aktuální rostoucí nezaměstnanost by však mohla pomoct jiným společnostem, které se už nějaký ten pátek potýkají s nedostatkem pracovní síly. Máme na mysli například strojírenství, kde působí například firma MSC MetPro, a.s. Právě strojírenské společnosti se delší dobu potýkají s nedostatkem hlavně těch pracovníků, kteří se vyznají v technických profesích. 

Není tomu tak dávno, co se české strojírenství řadilo mezi světovou špičku v oboru. Bohužel v posledních letech se právě české strojírenství, byť má stále dobré jméno ve světě, dostává do úpadku. Na vině je rovnou několik faktorů, které omezují rozvoj strojírenského oboru. 

Za omezením rozvoje strojírenství stojí nedostatek techniků

Nejen neochotnost investovat do moderních technologií, ale také nedostatek zaměstnanců zaměřených na technické znalosti jsou důvodem, proč české strojírenství stagnuje a proč se pomalu začíná propadávat. 

Nabízí se otázka, proč trápí české strojírenství nedostatek pracovníků, co je toho důvodem. Musíme konstatovat, že na vině jsou především odbory, které v tomto případě bojují za vyšší platy pracovníků. Bohužel si za příklad berou zahraniční společnosti, které jsou však daleko jinde a které mají daleko více zakázek než české společnosti. 

Koronavirová krize však opět navrátila zakázky do Evropy, jelikož Asie nebyla schopná po vypuknutí pandemie fungovat. Konkrétně v Číně, kam se posílala drtivá většina zakázek, se naprosto zastavila výroba z počátku vypuknutí pandemie, což nahrálo do karet evropským strojírenským společnostem, tedy i českému strojírenskému byznysu. 

Technici, šup do strojírenství

Jak jsme zmínili, chybí zejména technici, kteří jsou však celostátním problémem. O technické obory zájem není, kromě toho řada zkušených a zdatných techniků stárne a odchází do penze. Jen stěží se pak hledají náhradníci na stejně vysoké úrovni.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments