Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůBydleníEvoluce v podlahářství: Objevte nové rigidní vinylové podlahy

Evoluce v podlahářství: Objevte nové rigidní vinylové podlahy

Plovoucí podlahy jsou dlouhodobě nejoblíbenější podlahovou krytinou, která si získala místo v mnoha domácnostech i komerčních prostorách. I proto vývojáři stále pracují na inovacích, které by mohly plovoucí podlahy učinit zákaznicky ještě více atraktivní. Jedna taková novinka byla představena v loňském roce – jedná se o druh vinylových podlahových lamel na click, jejichž jádro je rigidní! Původní celovinylové jádro je v tomto případě zcela nahrazeno kamenivem a vápencem, které přináší celou řadu výhod. Pojďme si tedy rigidní podlahy představit.

Budoucnost patří rigidnímu vinylu

Rigidní vinyl je odolný, pevný, stálý, nízký a tichý. Zároveň nepodléhá teplu ani zimě. Vyšší odolnost vychází z použití nové nosné desky SPC, díky které podlaha nepodléhá roztažnosti. Jednotlivé spoje jsou vůči sobě perfektně kompatibilní, takže u správně položené podlahy nedochází k horizontálnímu oddělování lamel. Nosná deska je natolik stabilní, že materiál podlahy umožňuje snášet i celkem vysoké vibrace, které vznikají při chůzi. S tím úzce souvisí i odolnost vůči vyšším teplotám a vlhkosti – rigidní vinyl si totiž nepotřebuje zvykat na klima dané místnosti. Je možné jej položit hned v den dodání a zákazník se může spolehnout na to, že podlaha už posléze nebude žádným způsobem pracovat (vrzat, měknout nebo bobtnat).

Rigidní podlahy se skvěle hodí také při rekonstrukcích starých objektů. Aby fungovaly tak, jak je popsáno výše, musí být položeny na přirozeně rovný a pevný podklad. Pyšní se však nízkou montážní výškou 4 mm, takže je možné položit je i na stávající povrchy, které by jinak bylo nutné demontovat. Zároveň mají nášlapnou vrstvu 0,55 mm a jsou tak vhodné i do komerčních a průmyslových prostor. Další nespornou výhodou  je, že vyhovují i ekologických nárokům. Nosný materiál se vyrábí odlišným způsobem než doposud, a je tedy zcela bez přidaných změkčovadel.

Jednoduchá údržba je samozřejmostí

Rigidní podlahy lze využívat nejen v domácnostech, ale i v komerčních a průmyslových prostorách. Z tohoto důvodu se očekává, že budou více zatěžovány, navzdory tomu je však na místě provést hned zpočátku několik preventivních úkonů, např. opatřit nohy nábytku filcovými podložkami. Posléze je důležité dbát na pravidelnou údržbu, která je důležitá pro zachování krásy i kvality podlahy. Je tedy na vhodné ji pravidelně zametat nebo vysávat. Tím se z podlahy odstraní mechanický nepořádek, který by ji po delší době mohl poškrábat. Drobné nečistoty lze odstranit pomocí vlhkého mopu s vhodným přípravkem na údržbu podlah.. Existuje jich několik druhů, některé jsou vhodné pro každodenní používání, jiné poskytují hloubkové čištění či ochranu povrchu. Vždy by však měly rigidní podlaze poskytovat dobrou péči i bez využití škodlivých chemikálií!

Nechte se nalákat na široký výběr

Každý zákazník má jiné nároky, je proto důležité mít z čeho vybírat. Jednou z možností jsou rigidní podlahy Gerflor Designart Rigid. Pro domácí použití se hodí  rigidní vinylové podlahy DesignArt Home Rigid od francouzského výrobce Gerflor. Nabízí širokou škálu dekorů, mezi nimiž nechybí oblíbené dřevěné dekory, např. Lovina, Hobart, Sucre White, Jive Blond či Quito. Nechybí ani kamenný dekor Trondheim. tyto rigidní podlahy jsou vhodné do vlhkých prostor a pro rekonstrukce starších obytných domů. Gerflor nabízí i kolekci rigidních podlah DesignArt Traffic Rigid vhodnou pro frekventované komerční prostory. Zde si zákazníci mohou vybírat z jedenácti  dřevěných dekorů, a ani v této nabídce nechybí kamenný dekor nazvaný Trondheim Traffic.Obě kolekce jsou vybaveny zámkovým systémem pro snadnou pokládku. 

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments