Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůZprávyVíte jak funguje personální agentura?

Víte jak funguje personální agentura?

Jde o komerční instituci. Můžeme ji přirovnat k úřadu práce. Její hlavní činností je zajistit poptávky společností po zaměstnancích a na druhé straně vybírá vhodné zaměstnance podle kritérií, které ji zadají klienti.

Personální agentura
Personální agentura

Personální agentury v ČR

Personální agentury v České republice mají poměrně slušné zastoupení. Řada z nich se však specializuje na určitý obor. Dalšími činnostmi, které personální agentura nabídne jsou HR marketing, kariérní poradenství, personální audity a další.

Mezi nejčastější typy agentur řadíme ty, které vyhledávají pracovníky přímým oslovením konkrétní osoby (headhunting), agentury jež využívají databáze úřadu práce či pracovních portálů. Outsourcing využívá mnoho firem a funguje tak, že podnikům, které mají zájem o velké množství i méně kvalifikovaných zaměstnanců na určitou dobu poskytne agentura své zaměstnance.

Jak funguje personální agentura

Na rozdíl od úřadu práce personální agentury pracovní nabídky pouze inzerují a posléze vybírají vhodné kandidáty dle zadaných parametrů. Klienty personálních agentur jsou zaměstnavatelé kteří potřebují mít obsazenou konkrétní pracovní pozici. V případě, že agentura správného klienta najde a ten uzavře pracovní smlouvu s daným zaměstnavatelem, získá personální agentura provizi.

Jak probíhá pohovor v personální agentuře

V případě, že vybraný uchazeč splňuje požadavky budoucího zaměstnavatele, personální agentura jej pozve na pohovor. Nejčastěji se probírá předchozí praxe, zaměstnání a vzdělání uchazeče, také jeho předpoklady pro vykonávání budoucího zaměstnání. Zpravidla hned u pohovoru se uchazeč dozví, zda byl na konkrétní pozici přijat. Poté agentura vybraného uchazeče prezentuje u budoucího zaměstnavatele. V případě, že má zaměstnavatel o tuto osobu zájem, uzavřou spolu pracovní smlouvu.

Personální agentura Žirafa.cz

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments