Pondělí, 29 května, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceDRFG Davida Rusňáka postavila halu výrobci katalyzátorů

DRFG Davida Rusňáka postavila halu výrobci katalyzátorů

Japonský výrobce katalyzátorů otevřel v Týništi nad Orlicí svůj první výrobní závod v Evropě. Areál o celkové ploše 22 tisíc m² si Cataler převzal v listopadu 2019. Halu postavila realitní divize DRFG. Reality jsou bez diskuzí jednou z klíčových oblastí, jíž se skupina věnuje. Dalším významným pilířem skupiny jsou telekomunikace a finance. Finanční distribuce DRFG nabízí investorům dluhopisy, ale také možnost investovat do podílových fondů pod značkou CZECH FUND. Zvláště investice do podílových fondů se u Čechů v posledních letech těšily zvýšené oblibě. Nejedná se ale jen o ryze české specifikum. Stejně tak tomu bylo i v západních státech. 

Nemovitostní divize skupiny Davida Rusňáka se sice specializuje především na investice do existujících – hlavně komerčních – nemovitostí, ale díky silnému zázemí nově realizuje také developerské aktivity. Hala se začala budovat na konci března 2019 a v září už začal Cataler v prostorách s instalací svých technologií. Kolaudace byla plánovaná na jaro 2020 a v letošním roce by se měla rozběhnout také výroba.

Žádné letadlo, DRFG ukazuje reálné výsledky svojí činnosti

Cataler Corporation je japonská firma s více než 50letou historií, sedmi výrobními závody na třech kontinentech a více než dvěma tisíci zaměstnanci. Další stovka jich přibude v Týništi nad Orlicí.

Zaměstnanci tu budou vyrábět a distribuovat katalyzátory do automobilů. Ročně by jich měli podle nejpřísnějších evropských norem vyrobit zhruba milion kusů. Výroba bude z velké části automatizovaná, bude odpovídat průmyslu 4.0.

Budovu vlastní nemovitostní podílový fond pod značkou CZECH FUND, dlouhodobým pronajímatelem je společnost Cataler. Výše investice se pohybuje okolo 200 milionů korun. Na samotné stavbě průběžně pracovala více než stovka lidí a podílelo se na ní zhruba deset subdodavatelů. Dozor stavby vykonávala architektonická společnost A PLUS, která také patří do skupiny DRFG Davida Rusňáka.

Autor: Michal Pecka

info@press-media.cz
info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments