Sobota, 4 února, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůCestováníNedostanete se letos k moři? Nezoufejte, i u nás je krásně!

Nedostanete se letos k moři? Nezoufejte, i u nás je krásně!

Letošní rok nám všem připravil nepříjemné překvapení v podobě koronavirové pandemie, změnil nám nejen plány na dovolené, ale i ty životní. Spousta z nás nemohla chodit ani do zaměstnání a tak nyní, když už se může alespoň trochu cestovat, nám zbývá pouze pár dní dovolené. Ona situace u Středozemního moře se stejně každým dnem rapidně mění a tak bude lepší se vydat objevovat krásy naší země a dovolenou u moře si nechat na jindy.

V parném létě doporučujeme návštěvu Moravského krasu. Krápníkové jeskyně jsou evropským unikátem, je v nich příjemně chladno a majestátními jeskyněmi protéká ledová říčka Punkva. V okolí Moravského krasu jsou nejen nádherné přírodní úkazy, ale i spousta historických památek. Vaše děti se určitě rády poučí o naší historii. Doporučujeme se ubytovat v strategicky umístěném Blansku.

Levné ubytování Blansko nabízí na každém rohu. Blansko je totiž využíváno jako výchozí bod na výlety po celém Moravském krasu, je proto právem nazýváno jako „Brána Moravského krasu“. Navíc je samo o sobě hodno prozkoumání. Blansko je malebné městečko s bohatou kulturní historií a mnoha památkami, které lákají k návštěvě. Namátkou můžeme jmenovat kouzelný Blanenský zámek, kostel sv. Martina, Klamovu huť, či památník věnovaný Boženě Němcové.

Až vás omrzí prozkoumávání krasových jeskyní a malebného Blanska, můžete vyrazit na výlet do moravské metropole, Brna, tam je také spousta památek k vidění. Z Blanska je to do Brna necelých 20 kilometrů, sportovní nadšenci by tam klidně dojeli i na kole. 

Kola vám rádi zapůjčí například v jednom z hotelů, který nabízí ubytování v Blansku, naleznete jej na webové stránce http://www.hotelprobe.cz/. Hotel poskytuje vynikající zázemí pro výletníky, pracuje v něm velmi příjemný personál a kromě ubytování pro cestovatele, zvládne zařídit i konferenci, či romantickou svatbu. Jako bonus je velmi blízko zatopeného lomu, který láká v parném létě k ochlazení po celodenní túře. Pokud navštívíte Blansko v zimě, nedaleko je k dispozici i lyžařský areál. Ale pozor, Blansko a Moravský kras jsou návykové, takže u jedné návštěvy rozhodně nezůstanete.

info@press-media.cz
Tiskové zprávy pro Vás vydává Press Media - info@press-media.cz
- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments