Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -spot_img
DomůFinanceBusinessSprávně napsaný životopis je základ

Správně napsaný životopis je základ

V okamžiku, kdy vás zaujme nabídka zaměstnání, je vhodné zaslat na danou pozici životopis a motivační dopis. Právě správně napsaný strukturovaný životopis je základ pro úspěch.

Jaké má mít životopis náležitosti?

Bez životopisu se při hledání zaměstnání neobejdete. Často rozhoduje o tom, zda budete přijati nebo ne. Jak má životopis vypadat?

Nesmí chybět tyto údaje:

  • osobní údaje (jméno a příjmení, datum narození, kontaktní údaje, adresa)
  • informace o vzdělání (začněte nejvyšším dosaženým vzděláním a datem absolvování, dále uveďte kurzy a rekvalifikace,certifikáty, a další)
  • údaje o dosavadní praxi ( v pořadí od posledního vykonávaného zaměstnání)
  • další znalosti a dovednosti (úroveň PC, účetnictví, jazyků, apod.)
  • koníčky, zájmy, reference
  • datum, místo, podpis

Životopis
Životopis

Nezapomeňte,že váš životopis má být pravdivý a vždy aktuální. Nemusíte naopak uvádět osobní informace jako je rodinný stav, počet a jména dětí, apod. Životopis pište tak, aby zaujal hned napoprvé. Pokud neovládáte gramatiku, nechejte si jej někým překontrolovat. Životopis s hrubkami personalista hodí rovnou do koše.

Záležet si dejte také na motivačním dopise

Vyzdvihněte v něm nejen vaše znalosti a dovednosti, ale také uveďte proč máte o danou pozici zájem, co vás na nabídce práce zaujalo, apod. Mnohdy motivační dopis znamená více, než životopis. Pokud si nejste jisti, jak má životopis vypadá, můžete použít i vzory na internetu nebo formuláře na pracovních portálech, které vám zdarma umožní životopis editovat, stahovat, tisknout či rovnou přeposílat.

Jestliže životopis zasíláte poštou, dokumenty odešlete ve velké obálce a nezapomeňte přiložit i fotografii, pokud je vyžádána. To platí i v případě odeslání životopisu a žádosti o práci emailem, nezapomeňte připojit všechny přílohy a vše si pečlivě zkontrolovat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

- Komerční sdělení -spot_img

Most Popular

Recent Comments